Borsa Haberleri

Toyota ve BMW Yüksek Puan Alırken Tesla ve Jeep Sınıfta Kaldı!

Kasım 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Toyota ve BMW Yüksek Puan Alırken Tesla ve Jeep Sınıfta Kaldı!

Yıllık otomobil güvenilirlik sıralamasını içeren Tüketici Raporları (CR) yayımlandı.

Genel olarak bakıldığında, en yüksek güvenilirlik ortalamasına sahip markalar şunlar: Toyota, Lexus , BMW, Mazda ve Honda. Tesla (TSLA) bu yıl dört basamak yükselmesine rağmen 24 marka arasında 19. sırada kendine yer bulabildi. Bir Stellantis (STLA) markası olan Jeep ve Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, güvenilirlik puanı en düşük markalar oldu.

● Üyeler üzerinde yapılan 2022 Otomobil Anketi’ne göre ortalamanın altında veya ortalamanın çok altında kalan güvenilirlik dereceleri nedeniyle 7 modele verilen tavsiye notu geri alındı.

● CR skorlama sistemine göre, 18 model güvenirliklerini ortalamanın altından ortalamaya veya daha yukarıya taşıdı. Böylelikle toplam puanları artarak 2023 model için tavsiye notu verildi.

● Güvenilirliği yükselen modeller şunlar: Audi Q3, Buick Enclave, Chevrolet Corvette, Ford Escape Hybrid, Genesis G80, Genesis GV70, Hyundai Santa Fe, Hyundai Santa Fe Hybrid, Kia Seltos, Kia Sorento Hybrid, Kia Soul, Lincoln Corsair, Lincoln Nautilus, Mini Cooper, Mitsubishi Outlander, Nissan Rogue, Subaru Ascent, Volvo S60.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti