Borsa Haberleri

Tesla’nın FSD Beta’sı Şimdi Tüm Kuzey Amerika’da

Kasım 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla’nın FSD Beta’sı Şimdi Tüm Kuzey Amerika’da

Araçlarının insansız sürüşüne izin verecek yasal onayın çıkmasını bekleyen Elon Musk perşembe günü erken saatlerde yaptığı açıklamada, Tesla’nın (TSLA) Tam Otonom Sürüş (FSD) yazılımının Beta versiyonunu Kuzey Amerika’daki müşterilerin beğenisine sunulduğunu belirtti.

● Musk attığı tweet’te, “Tesla Tam Otonom Beta opsiyonunu araç ekranı üzerinden satın alan tüm Kuzey Amerikalılar artık yazılımı kullanabilir.” ifadelerini kullandı.

● Musk 2023 yılında bir Tamamen Otonom Sürüş (Full Self Driving FSD) güncellemesi yayımlayarak, düzenleyici kurumlara teknolojinin ortalama bir sürücüden çok daha güvenli olduğunu kanıtlamayı umuyor.

● Silikon Vadisi şirketi Tesla, araçlarının otonom olarak şerit değiştirmesini ve park etmesini sağlayan FSD yazılım eklentisi satıyor. Eklentinin fiyatı 15.000 dolar. Bu eklenti, sürücü müdahalesi olmadan şerit içerisinde aracın kontrolüne, hızlanmaya ve frenlemeye olanak sağlayan standart “Autopilot” (Otomatik Pilot) işlevine ek olarak sunuluyor.

● Reuters’ın ekim ayında yaptığı habere göre, henüz tam olarak olgunlaşmamış teknolojileri halka açık yollarda denemekle eleştirilen Tesla hakkında, şirketin elektrikli araçlarının da otomatik sürüş özelliğine sahip olduğu iddiasıyla ABD Adalet Bakanlığı tarafından da bir soruşturma açılmıştı.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti