Borsa Haberleri

Tesla, Texas Fabrikasında Büyük Bir Genişleme Planlıyor

Tesla, Texas Fabrikasında Büyük Bir Genişleme Planlıyor
Google News Icon Takip Et

Austin’deki Gigafactory tesisinde büyük çaplı bir genişletme çalışması yapmak isteyen Tesla (TSLA), Teksas Ruhsatlandırma ve Düzenleme Dairesi’ne başvuruda bulundu.

● Austin Business Journal’ın haberine göre; genişleme planının, Gigafactory konumunun toplam büyüklüğünü yaklaşık 0,50 milyon metrekareye çıkaracak ek 0,10 milyon metrekare alan için 717 milyon dolarlık bir inşaat yatırımı içerdiği bildirildi.

● Birkaç hafta içinde başlayacak olan genişletme çalışmalarının 2024 Şubat ayına kadar tamamlanması bekleniyor.

● Austin Gigafactory tesisinde halihazırda Model Y araçları üretiliyor. Tesiste ilerleyen dönemlerde, üretimi için üçüncü nesil araç platformunun kullanıldığı Tesla Bot, Tesla Semi ve yeni araçların üretilmesi bekleniyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha