Borsa Haberleri

Tesla, Sigma Lithium Şirketini Satın Almayı Düşünüyor – Bloomberg

February 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, Sigma Lithium Şirketini Satın Almayı Düşünüyor – Bloomberg

Tesla (TSLA)’nın Sigma Lithium (SGML) şirketini satın almayı düşündüğüne yönelik Bloomberg haberinin ardından, SGML hisseleri kapanış sonrası işlemlerde 25,5% yükseldi.

● Habere göre Tesla (TSLA), batarya metal madencisine verdiği satın alma teklifi hakkında potansiyel danışmanlarla görüşmesine karşın henüz kesin bir karar vermedi.

● Haberde Sigma Lithium (SGML)’un, Tesla (TSLA)’nın değerlendirmeye aldığı çeşitli madencilik seçeneklerinden biri olduğu belirtiliyor.

● Dünyanın en büyük elektrikli araç batarya üreticisi olan Çinli CATL’in Çinli otomobil üreticilerine indirim yaptığına yönelik haberlerin çıkmasından sonra, Sigma (SGML) ve diğer lityum hisseleri cuma günü keskin bir düşüş kaydetti.

Tesla, Sigma Lithium Şirketini Satın Almayı Düşünüyor - Bloomberg

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha