Borsa Haberleri

Tesla, Meksika Giga Fabrikasını Açıklamaya Hazır!

March 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, Meksika Giga Fabrikasını Açıklamaya Hazır!

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador dün yapmış olduğu açıklamalarda, Tesla (TSLA)’nın kuzey Meksika’da bulunan Monterrey kenti yakınlarında yeni bir tesis kuracağını doğruladı.

● Resmi duyurunun, çarşamba günü Austin – Teksas’ta gerçekleştirilecek olan Tesla Yatırımcı Günü etkinliğinde yapılabileceği belirtiliyor.

● CNBC’ye konuşan Lopez Obrador, geçen hafta yapılan bir telefon görüşmesinde Musk’ın su kıtlığıyla ilgili bazı şartları kabul ettiğini söyledi. “Elektrikli otomobillerin üretiminde kullanılan suyun tamamının geri dönüştürülmüş su olacağı taahhüt edildi.” ifadelerini kullandı.

● Tesla (TSLA) daha önce yaptığı açıklamalarda, 2030 sonuna kadar yılda 20 milyon araç üretme hedefine ulaşabilmek için 8 yeni Giga Fabrika inşa etmeleri gerektiğini kaydetmişti.

● Elektrikli araç devi tüm üretim hatlarının çalışır durumda olması kaydıyla şu an itibarıyla yılda yaklaşık 1,9 milyon araç üretme kapasitesine sahip.

Tesla, Meksika Giga Fabrikasını Açıklamaya Hazır!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha