Borsa Yorumları

Tesla Hisselerindeki Düşüş Aslında Bir Fırsat Olabilir mi?

Kasım 24, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Hisselerindeki Düşüş Aslında Bir Fırsat Olabilir mi?

Citi’ye göre Tesla (TSLA) hisselerinde son dönemde yaşanan düşüşler yatırımcılar için kısa vadede “dengeli” bir risk/ödül fırsatı sunuyor olabilir. Bu durum şirketin elektrikli araç üreticisi hakkındaki notunu yükseltmesine neden oldu.

Citi analisti Itay Michaeli, salı günü Tesla hisselerine ilişkin notunu “SAT”tan “NÖTR” seviyesine yükseltti ve fiyat hedefini hisse başına 141,33 dolardan 176 dolara çıkardı. Tesla yılın başından bu yana yaklaşık 52%, bu ay ise 25%’ten fazla değer kaybetti.

Michaeli görüş değişikliğine sebep olarak, şirketin premium elektrikli araç pazarındaki lider konumunu ve “gelişime açık gidişatını” gösterdi.

Michaeli kaleme aldığı bir bilgilendirme yazısında şu ifadeleri kullandı: “Hisse değerlerinin 2023 yıl sonu itibarıyla hisse başına gelir tahminlerimizi yaklaşık 30 kat aşmasıyla birlikte, daha önce öne sürülen ve bizim katılmadığımız bazı beklentilerin artık tükendiğine inanıyoruz. Yine de bu noktada iyimser olabilmek için geliştirme süreci konularında şirkete daha fazla güven duymak istiyoruz.

Tesla hisseleri, CEO Elon Musk’ın Twitter’ı satın alabilmek için Tesla hisselerini elden çıkarmak zorunda kalmasının yanı sıra büyümekte olan hisselerin yaşadığı bozgunun da oluşturduğu baskının altında kaldı.

Musk, ekim ayında Twitter’ın alım sürecini tamamlamasından bu yana, büyük çaplı işten çıkarmalar da dahil olmak üzere sosyal medya şirketinde bir dizi köklü değişikliğe gitmişti. Ayrıca, yeni aldığı şirketi kalkındırabilmek adına uzun bir mesai harcadığını belirtmişti.

Tesla Hisselerindeki Düşüş Aslında Bir Fırsat Olabilir mi?

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti