Borsa Haberleri ve Şirket Haberleri

Tesla Hisseleri Neden Düşüyor?

Haziran 6, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
Tesla Hisseleri Neden Düşüyor?

Elon Musk cumartesi günü yaptığı açıklamada, elektrikli araç üreticisinin toplam çalışan sayısının önümüzdeki 12 ay içinde artacağını belirtti. Ancak Tesla (TSLA) şu anda maaşlı personel sayısında 10%’luk işten çıkarmaları kapsayan bir değişikliğe gidiyor.

Şirketin diğer yan kuruluşları da dahil olmak üzere neredeyse 100.000 çalışanı bulunuyor.

Musk, çalışanlara gönderilen bir e-postada, Tesla’nın birçok alanda “fazla” personeli olduğu için maaşlı çalışan sayısını %10 azaltacağını söyledi. CEO, aynı zamanda “saatlik çalışan sayısı artacak.” dedi.

Ayrıca Musk, çalışanlarına, haftada en az 40 saat ofise geri dönmelerini istediği bir ültimatom da verdi. Bu kurala uymayan çalışanların istifa ettiği varsayılacak. Öte yandan Musk, kadrosuz çalışan sayısında tam tersi olarak bir artışa gitmeyi planlıyor. 

Musk son olarak, Tesla’nın AI gününün 30 Eylül’e ertelendiğini ve şirketin önceliği olan insansı robot Optimus’un bir prototipinin o zamana kadar hazır olabileceğini de açıkladı. Optimus’un gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor. 

Musk’ın bu açıklamalarından sonra Tesla hisseleri cuma günü 9,2% değer kaybetti.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti