Borsa Haberleri

Tesla Gigafactory için Gözlerini Endonezya’ya Dikti

Tesla Gigafactory için Gözlerini Endonezya’ya Dikti
Google News Icon Takip Et

Bloomberg’in bazı kaynaklara dayandırarak yaptığı habere göre, Tesla (TSLA) bir sonraki Gigafactory tesisini Endonezya’da kurma anlaşmasını yapmaya çok yakın. 

● Güneydoğu Asya bölgesi, elektrik pillerinde kullanılan mineral kaynaklarına yakınlığı nedeniyle cazibe merkezi konumunda. Dünya nikel rezervlerinin yaklaşık 25%’i Endonezya’da bulunuyor.

● Endonezya Gigafactory tesisinin yılda bir milyon araç üretme kapasitesine sahip olacağı, üretim ve tedarik zincirini desteklemek üzere ülkede birkaç tesis daha kurulabileceği duyuruldu.

● Endonezya Yatırım Bakanı Bahlil Lahadalia çarşamba günü yaptığı açıklamada, Tesla ile görüşmelerin koordinasyonunun Denizcilik ve Yatırım Bakanlığı tarafından yürütülmekte olduğunu doğruladı. Endonezyalı yetkililer bir süre önce Austin Gigafactory tesisini ziyaret etmişti.

● Güney Kore, Meksika ve Kanada bir sonraki Gigafactory’nin kurulabileceği olası yerler arasında.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha