Borsa Haberleri

Tesla Çin’de Model Y Fiyatlarını Artıracak

November 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Çin’de Model Y Fiyatlarını Artıracak

Tesla (TSLA), ekim ayında yenilenen Model Y aracının Çin’deki fiyatını artırarak dünyanın en büyük ve en rekabetçi elektrikli araç pazarında fiyatlandırmada bir değişikliğe daha gidiyor.

Çin merkezli bir Tesla temsilcisi Bloomberg’e yaptığı açıklamada, 27 Ekim’de Model Y’nin performans versiyonunun fiyatının artırılmasının ardından, diğer Model Y varyantları fiyatlarının da değişeceğini belirtti. Ancak değişikliklerin zamanlamasına henüz karar verilmemiş.

Tesla, bir yıl önce Çin’de satışların yavaşlamaya başlamasıyla birlikte elektrikli araçlarının fiyatlarını düşürerek bir fiyat savaşı başlatmış ve pazardaki diğer pek çok üreticiyi de bunu takip etmeye teşvik etmişti. 

Son zamanlarda şirket, geçen ay performans Model Y varyantı için 14.000 yuan (1.920 dolar) artış da dahil olmak üzere, bazı yukarı yönlü fiyat değişikliklerine gitti.

Model Y, Çin’in en çok satan elektrikli araçlarından biri. Güncellenmiş versiyon, 1 Ekim’de piyasaya sürüldü. Aracın yeni özellikleri arasında farklı ortam aydınlatması, yükseltilmiş kaplamalar ve yeni bir tekerlek tasarımı yer alıyor.

Tesla Çin’de Model Y Fiyatlarını Artıracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg