Borsa Haberleri

Tesla AI (Yapay Zeka) Etkinliğinde Bizi Neler Bekliyor?

Eylül 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla AI (Yapay Zeka) Etkinliğinde Bizi Neler Bekliyor?

Tesla’nın 30 Eylül’deki AI (Yapay Zeka) Günü hızla yaklaşırken yatırımcılar ve hayranlar etkinliğin neler getireceğini merak ediyor. Arabalarındaki son teknolojiden gelecekteki projelerine, Tesla’nın ikinci AI Günü etkinliği birçok hoş sürprizle dolu olacağa benziyor. 

Tesla’nın 2022 AI Günü etkinliğinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini düşünürken, Musk’ın geçen ay katıldığı otomobil üreticisi yıllık hissedar toplantısındaki açıklamalarına göre, Optimus robotunun etkinlikte  eksiksiz bir şekilde gösterilmesi bekleniyor.

Tesla Optimus-Robot

Tesla tarafından üretilen Optimus robot, kullanıcıların günlük hayattaki temel, rutin ya da tehlikeli işleri yapmasına yardımcı olmak için tasarlanmış insansı, yapay zekaya sahip bir robot. Daha öncelerde Elon Musk, Tesla’nın ilk robotlarından bazılarının şirketin otomobil fabrikalarında işe koyulmasıyla bu gelişimin dünya çapında çığır açabileceğini öne sürmüştü. 

Tesla aynı zamanda boğa piyasası yatırımcılarının geleceğe dair değer tespitindeki artışlarıyla bağlantılı olacağı düşünülen robotaksinin şirketteki geleceğine de değinecek.

Tesla’nın robotaksi konsepti Sürücüsüz Araba kullanımını zorunlu kılmakla beraber bu konseptin şirketin ürettiği arabaların sahiplerinin araçlarını sürücüsüz taksiler olarak kiralamasına olanak sağlaması bekleniyor. 

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti