Borsa Haberleri

Target Hisseleri Neden 20%’den Fazla Düştü?

Mayıs 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Target Hisseleri Neden 20%’den Fazla Düştü?

Target (TGT)’ın hisseleri çarşamba günü, üç aylık kârın, tedarik zinciri sorunlarından, yüksek yakıt maliyetlerinden ve beklenenden düşük seyreden satışlardan etkilendiğini açıklamasının ardından keskin bir düşüş yaşadı. Hisseler, piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık olarak 22% oranında düştü.  

Ucuz giyim, ev dekorasyonu ve daha pek çok ürünü ile bilinen ulusal perakendeci, yüksek satış dönemini geride bıraktı. T

Target’ın bilanço sonuçları, Walmart (WMT)’ın üç aylık kazanç performansını da yansıttı. Walmart salı günü yaptığı açıklamada, daha yüksek envanter ve çok sayıda maliyet baskısına atıfta bulunarak kazançlarının düştüğünü bildirdi. Walmart’ın hisseleri salı günü 11%’den fazla düştü ve 52 haftanın en düşük seviyesine ulaştı.

Target’ın çeyrekteki net geliri, bir yıl önce 2,1 milyar dolar ve hisse başına 4,17 dolardan, 1,01 milyar dolara ve hisse başına 2,16 dolara düştü. 

Şirket, hisse başına kazançlarda keskin bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, bir önceki yıla göre yaklaşık 41% oranında gerçekleşti.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti