Borsa Yorumları

Target Hisseleri için Fırsat!

Ocak 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Target Hisseleri için Fırsat!

Oppenheimer’dan yapılan açıklamada, Bed Bath & Beyond (BBBY)’un olası iflası ve gittikçe artan mağaza kapanışlarının Target (TGT) için satış hacminde artışa, yani iyiye işaret olabileceği belirtildi.

Oppenheimer analistleri bir bilgilendirme yazısında, “BBBY’deki önemli küçülmenin sonuçları ortaya çıktıkça, TGT’nin zaman içinde daha fazla markaya da erişebileceğini düşünüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Perşembe günü Bed Bath & Beyond’dan yapılan açıklamada, borçlarını ödemeye yetecek miktarda nakde sahip olmadıkları ve JPMorgan’dan alınan kredinin temerrüde girdiği belirtilmişti.

Güçlüklerle boğuşan ev eşyası perakendecisinin bir emisyon başvurusunda ise, “bu gidişatla şirketin, borçlarını ABD İflas Yasası kapsamında yeniden yapılandırmak da dâhil her türlü stratejik alternatifi değerlendirmeye alabileceği” kaydedilmişti.

Oppenheimer’ın açıklamasında, Bed Bath & Beyond’un tam kapsamlı tasfiyesinin, çok kısa vadede Target’ın karşılaştırılabilir mağaza satışlarına temkinli bir tahminle 50-100 baz puan katkı yapabileceği ve hisse başına gelirleri 14-28 sent arasında artırabileceği belirtildi.

Oppenheimer geçen haftanın başlarında, zaman içinde güçlüklerle mücadele etmekte olan emsallerinden pazar payı kapabileceğini belirterek Target’ı “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu ile takibe almıştı.

Wall Street analistleri, iflas etmek üzere olan şirketin hangi rakiplerinin bu durumdan daha kazançlı çıkabileceğini değerlendirdi. Hem UBS’ye hem de Telsey Advisory Group’a göre, Bed Bath & Beyond ile ürün yelpazesi ve coğrafya açısından önemli ölçüde örtüşen Walmart (WMT) ve Target (TGT) BBBY’nin pazar payından en büyük dilimi kapacak olan isimler.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti