Borsa Haberleri

Target Güçlü Bilançosuyla Ralli Yaptı

November 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Target Güçlü Bilançosuyla Ralli Yaptı

Target (TGT), gıda ve güzellik gibi yüksek frekanslı kategorilerdeki alımların zayıf müşteri harcamalarını desteklemesiyle Wall Street’in üç aylık satış beklentilerini aştı. Hisse, açılış öncesinde 13%’ün üzerinde değer kazandı. 

28 Ekim’de sona eren mali üçüncü çeyrekte Target’ın gelirleri 25,24 milyar dolarlık beklentilerin üzerinde, 25,4 milyar dolar olurken, hisse başına kârı da 2,10 dolarla 1,48 dolarlık tahminleri aştı. 

Target Güçlü Bilançosuyla Ralli Yaptı

Perakende devi, satışlardaki zorluklara rağmen kârını artırma konusunda ilerleme kaydetti. Üçüncü mali çeyrekte net kârı bir önceki yılın aynı dönemindeki 712 milyon dolar ya da hisse başına 1,54 dolardan yaklaşık 36% artışla 971 milyon dolara yükseldi. 

Yine de Target, bu dönemde de geçtiğimiz yıl karşılaştığı zorlukların aynısıyla karşı karşıya kaldı. Müşteriler ihtiyaçlarından fazlasını satın almıyor, daha düşük fiyatlar istiyor.

CEO Brian Cornell de gazetecilerle yaptığı bir görüşmede, müşterilerin alışveriş yaptıklarında da bunu ertelediklerini, örneğin bir kot pantolon ya da sweatshirt almak için hava sıcaklığının düşmesini beklediklerini söyledi.

CFO Michael Fiddelke şirketin “hem trafiği hem de satışları tekrar pozitif bölgeye taşımaya odaklandığını” söyledi. Ancak Fiddelke ve Target’ın liderlik ekibi, tatil alışverişçileri süslemeler, hediyeler ve daha fazlası için mağazalara ve web sitelerine girerken bile bunun bu yıl gerçekleşmeyeceği konusunda uyardı.

Şirket, tatil çeyreğinin de aşağı yukarı aynı şekilde geçmesini beklediğini, zincir mağaza satışlarında tek haneli bir düşüş ve hisse başına düzeltilmiş kârın 1,90 ile 2,60 dolar aralığında gelmesini beklediğini söyledi.

Target Güçlü Bilançosuyla Ralli Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Target