Borsa Haberleri

Sürücüsüz Araç Hissesi Mobileye Bilançosu: Geleceği Parlak Yorumlar

January 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Sürücüsüz Araç Hissesi Mobileye Bilançosu: Geleceği Parlak Yorumlar

Dördüncü çeyrek bilançosu ve tahminleri güçlü gelen Mobileye (MBLY) ve STMicro (STM) perşembe günü ilk işlem saatlerinde değer kazanarak, yarı iletken sektörü için yükseliş meşalesini yaktı.

● 565 milyon dolar gelir üzerinden 27 sent hisse başı kazanç açıklayan İsrail merkezli otonom araç teknolojisi şirketi Mobileye (MBLY) 3% yükselerek, hisse başına 17 sent ve 535,3 milyon dolar gelir tahminlerini aştı.

● Mobileye (MBLY), 2022 gelişmiş sürücü destek sistemi tasarım çalışmaları sayesinde 2030 yılına kadar 64 milyon araç üretilerek 6,7 milyar dolar gelir elde edileceği yönünde tahminlerde bulundu ve ilerleyen dönemlerde büyümeye devam edeceklerini duyurdu.

Sürücüsüz Araç Hissesi Mobileye Bilançosu: Geleceği Parlak Yorumlar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha