Borsa Haberleri

Spotify İşe Alımları Yavaşlatıyor!

Spotify İşe Alımları Yavaşlatıyor!
Google News Icon Takip Et

Spotify (SPOT) CEO’su Daniel Ek, çarşamba günü çalışanlara gönderdiği bir e-postada, Spotify’ın işe alımları 25% oranında yavaşlattığı konusunda uyarıda bulundu. Ancak Ek, gönderdiği e-postada şirketin işe alımlara ve büyümeye devam edeceğini de belirtti.

Bir diğer ifade ile, Spotify’ın bu kararı sadece işe alım hızının yavaşlatılmasını kapsamakla birlikte önümüzdeki birkaç çeyrekte mutlak yeni işe alımlar konusunda biraz daha ihtiyatlı davranacaklarını açıklıyor.

Birçoğu pandeminin ilk aşamalarında büyüyen teknoloji şirketlerinin, ekonomik belirsizlik ortaya çıktıkça personel artışını azalttığına dair en son sinyal, Spotify’dan geldi. 

Ekonomi genelinde istihdam artışı güçlü kalırken, Coinbase’de (COIN) işten çıkarmalar ve Meta’da (FB) yavaşlatılmış işe alımlar yapılmaya başlandı. Son aylarda teknoloji sektöründe birkaç yüksek profilli şirket personel kesintisi yaşamaya başladı.

Ekonomik belirsizliğin hala devam etmesi bazı şirketleri yavaşlamaya ve mevcut kadrolarını değerlendirmeye itiyor. Bu haftanın başlarında, S&P 500 Endeksi’ndeki hisse senetleri son zirvelerin en az 20% altına düştüğünden dolayı ayı piyasası bölgesine geriledi. Fed de çarşamba günü yükselen enflasyonu hafifletmek için büyük bir faiz artırımı açıkladı.

Tüm bu gelişmeler sonucunda, Spotify’ın işe alımları 25% oranında yavaşlatmasının nasıl bir etki yaratacağı da oldukça büyük soru işaretleri içeriyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı