Bültenler

S&P 500, Dow ve Nasdaq Düşüşte!

Mart 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
S&P 500, Dow ve Nasdaq Düşüşte!

Nasdaq Composite (COMP) +0,1%, S&P 500 (SP500) +0,3% ve Dow (DJI) +0,7% ile kapanış yaptı.

11 S&P sektöründen 8’i düşüş kaydederken, 1%’den fazla gerileyen Kamu Hizmetleri ve Enerji sektörü başı çekti. İletişim Hizmetleri, Finans ve Malzeme sektörleri ise küçük kazançlar sağladı.

● Hisseler, FED’in faiz oranı politikasına yönelik endişelerin piyasayı baskıladığı geçen haftaki gerilemenin ardından yön çizmeye çalışıyor.

● Analist Andrew Hecht, “Gelen son enflasyon verisi, FED’in uyguladığı sıkı politikanın devam edeceğini gösterirken, jeopolitik zemin ve yaklaşan ABD borç tavanı sorunu tüm varlık sınıflarında önemli bir volatiliteye yol açabilir.” ifadelerini kullandı.

● Hecht, “Göz açıp kapayıncaya kadar kısa sürede aşırı fiyat farklılıkları oluşabilir. O yüzden tüm işlemlerin ve yatırım portföylerinin risk-ödül dinamikleri izlenmeli.” diye ekledi.

● Günün öne çıkan ABD ekonomi haberlerine bakıldığında, Chicago satın alma yöneticileri endeksinin şubat ayında beklenmedik bir şekilde 43,6 seviyelerine indiği görülüyor. Ekonomistlerin endeks tahmini 45 seviyelerindeydi.

● Konferans Kurulu’nun şubat ayına ait tüketici güven endeksi de sürpriz bir düşüş yaşadı. 108,5 olarak tahmin edilen endeks 102,9 seviyesinde gerçekleşti.

● Aktif hisse senetleri arasında yer alan ve açıkladığı çeyrek bilançosuna göre tatil çeyreği satışlarında hafif bir artış görülen Target (TGT) bir nebze yükseldi. Diğer yandan, Norwegian Cruise Line (NCLH)’ın beklenenden daha büyük bir çeyreklik zarar açıklamasının ardından kruvaziyer işleticisinin hisseleri değer kaybetti.

S&P 500, Dow ve Nasdaq Düşüşte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti