Borsa Haberleri

Silicon Valley Bank Mevduat Sahipleri, Paralarına Bugün Kavuşuyor!

Mart 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Silicon Valley Bank Mevduat Sahipleri, Paralarına Bugün Kavuşuyor!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FED Başkanı Jerome Powell ve FDIC Başkanı Martin Gruenberg pazar günü yaptıkları açıklamada, kepenkleri indiren Silicon Valley Bank (SIVB) mudilerinin bugün tüm fonlarına erişebileceklerini duyurdu.

● Kaliforniya merkezli bankanın uğradığı kayıplardan, vergi mükelleflerinin sorumlu olmayacağı da kaydedildi.

● Yayımlanan ortak bildiride Yellen’ın, FED ve FDIC’nin önerilerini dinledikten ve Başkan Biden ile istişare ettikten sonra, FDIC’nin Silicon Valley Bank (SIVB) konusunda karar almasına olanak sağlayacak adımlar attığı vurgulandı.

● Diğer yandan FED Kurulu’nun pazar günü yaptığı açıklamada, mevduat sahiplerinin ihtiyaçlarının bankalar tarafından karşılanabilmesine yardımcı olmak için ilgili mevduat kurumlarına ek finansman sağlanacağı da duyuruldu.

Silicon Valley Bank Mevduat Sahipleri, Paralarına Bugün Kavuşuyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti