Bültenler

Shopify Hisseleri 10’a 1 Şeklinde Bölünüyor

Shopify Hisseleri 10’a 1 Şeklinde Bölünüyor
Google News Icon Takip Et

E-ticaret için temel altyapı sağlayıcısı Shopify (SHOP), şirketin devam eden uzun vadeli büyümesini desteklemek için yönetim yapısında önerilen gelişmeleri duyurdu. 

Shopify, ticareti herkes için daha iyi hale getirmek amacıyla 100 yıllık misyonunun bir parçası olarak uzun vadeli değer yaratmaya öncelik veriyor. 

Bu yüzden şirket yönetim yapısını şirketin uzun vadeli hedeflerine daha yakın hale getirmek için modernize etme kararı aldı.

Bu doğrultuda Shopify Direktörü John Phillips, kendisine ve Catherine Phillips’e ait bir şirket olan Klister Credit’in sahip olduğu tüm B Sınıfı hisseleri A Sınıfı hisselere dönüştürecek ve ayrıca şirketin hisseleri 1’e 10 oranında bölünecek.

Şirketin hâlihazırda; hisse başına bir oy hakkı olan A Grubu hisseleri ve hisse başına 10 oya sahip B Grubu hisseleri bulunuyor. 

B Grubu hissedarları toplam oy gücünün yaklaşık %51’ini oluşturuyor. 

Teklifin, Kanada Ticari Şirketler Yasası kapsamındaki bir düzenleme planı aracılığıyla uygulanması bekleniyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı