Ekonomi ve Finans Haberleri

Rus Füzeleri Başkentteki Dört Aylık Sakinliği Bozdu

Ekim 11, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Rus Füzeleri Başkentteki Dört Aylık Sakinliği Bozdu

● Angelika Teranis, yanında taşıma çantasındaki kedisiyle Kiev’deki dairesinin kasvetli bodrum katında küçük bir çanta üzerine oturmuş, tehlikenin geçmesini bekliyor.

● 52 yaşındaki tarih öğretmeni, pazartesi sabah saatlerinde Ukrayna’nın başkentini vuran Rus füzeleriyle ilgili olarak, “Bu bir terör eylemi ve bu ülkenin neden terörist olarak kabul edilmediğini anlamıyorum” diyor.

● Saldırılar, Kiev’in dört ay önce gerçekleşen son füze saldırısından sonra büründüğü görece güvenlik hissini bozdu ve Rus işgalinin ilk günlerine benzer bir panik dalgasına neden oldu.

● Ukrayna genelindeki Rus bombardımanı çerçevesinde şehir merkezine ve çevre bölgelere düzenlenen saldırıların ardından, Kiev’in geniş bulvarları ve dar sokakları bomboş kaldı.

● Füze saldırıları, Moskova’nın 2014 yılında Kiev’den aldığı ve Rusya ile Kırım yarımadasını birbirine bağlayan köprüde gerçekleşen patlamadan iki gün sonra yaşandı.

● Rusya söz konusu patlamaya ilişkin olarak Ukrayna’yı suçlarken, Ukrayna devlet başkanlığından bir yetkili ise bu olayın Rus güvenlik güçleri arasındaki anlaşmazlıklardan kaynaklandığını iddia etmişti.

Rus Füzeleri Başkentteki Dört Aylık Sakinliği Bozdu

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti