Borsa Yorumları

Radarın Altında Kalan 3 Büyüme Hissesi

May 10, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Radarın Altında Kalan 3 Büyüme Hissesi

Başta Muhteşem Yedili olmak üzere ABD’li şirketleri için inişli çıkışlı geçen birkaç ay, Wall Street’in büyüme hisselerine yönelmeleri için en uygun zamanın şimdi olup olmadığını sorgulamasına yol açtı.

Bu görünümde de bir portföy yöneticisi, büyüme hisselerinin hâlâ fırsatlar sunduğunu ancak seçici olma zamanının geldiğini söylüyor.

Winthrop Capital Management portföy yöneticisi Adam Coons, “Büyüme, hisseleri, genel anlamda değer hisselerinden daha iyi performans göstermeye devam edecek. Ancak değerlemeler gergin, bu nedenle daha yüksek kaliteli isimler arıyoruz.” diyor.

Coons’a göre, yüksek kaliteli büyüme hisseleri “düşük miktarda borçtan gerçek serbest nakit akışı üretir, esnek kazançlara, güçlü bir bilançoya ve 5-10 yıllık bir dönem boyunca sürdürülebilir bir iş modeline sahiptir.

Hisse seçimi sürecinde değerlemelerin önemini vurgulayan Coons, “Fırsatları kaçırma korkusu ya da sadece neyi başarmayı umduğu hikayesi yerine, kendimize hisse için gerçekten ne ödediğimizi sormamız gerekiyor. Ben olsam hikayesi nedeniyle daha iyi performans gösteren büyüme hisselerinden uzak durur ve gerçek gelir ve kâr büyümesi olanlara yatırım yapardım.” diyor.

İşte Coons’un şu anda izlediği ancak Wall Street radarının altında olan üç hisse:

💳 PayPal Holdings (PYPL)

Coons, dijital cüzdanlar ve fintek ekosisteminde “daha ucuz isimlerden biri” olduğu için PayPal’i beğendiğini söylüyor.

2021 zirvesinden yaklaşık 80% düşüşte seyreden PayPal, son 12 ayda da 3% ekside seyrediyor. Ancak Coons hissede hâlâ fırsatlar görmeye devam ediyor:

Baktığımda, PayPal’in ucuz olduğunu görüyorum. Ayrıca farklı ürünlerini, müşterilerini piyasadaki tüm farklı cüzdanları kullanmak yerine PayPal’e bağlı kalma rutinine sokmanın bir yolu olarak kullanıyor. Bu yüzden PayPal hikayesini seviyorum.”

Coons’a göre şirket ayrıca Venmo banka ve kredi kartlarına da yatırım yapıyor ve bu da “PayPal’in büyük kullanıcı tabanına ulaşmak için daha fazla yol sunarak büyüme stratejisinde” etkili olduğunu kanıtlıyor.

FactSet verilerine göre, hisseyi izleyen 48 analistten 22’si PYPL’i “AL” veya “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak değerlendiriyor. Wall Street’in 74,61 dolar seviyesindeki konsensüs hedef fiyatı da hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 18% artabileceğine işaret ediyor. 

💾 SS&C Technologies (SSNC)

Hizmet olarak yazılım (SaaS) oyuncusu SS&C Technologies, Coons’un pazar payını beğendiği için seçtiği bir diğer isim.

Portföy yöneticisi, sektörün düopol yapısı göz önüne alındığında, şirketin “hem yatırım güvenliği açısından hem de kullanıcı tabanı açısından muazzam miktarda veriye” sahip olduğunu söylüyor ve “Geleceğe baktığımızda, büyük veri kaynaklarından biri olacaklar.” diye ekliyor. 

Yazılım devinin hisseleri, son 12 ayda yaklaşık 14% artış gösterdi. Dahası, hisseyi izleyen analistlerin 71,63 dolarlık hedef fiyatı hissede 13%’lük bir potansiyel artışa işaret ediyor. Wall Street, SSNC’yi ezici bir çoğunlukla “AL” veya “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak değerlendiriyor. 

💰 Moody’s (MCO)

Coons’un favorileri arasında, “muazzam veri miktarı” ile kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s de var. Portföy yöneticisi, şirketin verilerini daha etkili bir şekilde kullanmak ve nihayetinde daha fazla para kazanmak için yapay zekâdan yararlandığını belirtiyor.

Şirketin ilk çeyrek kârı, ürünlerine yönelik güçlü talep nedeniyle Wall Street’in tahminlerini aştı ve Moody’s hisseleri, son 12 ayda yaklaşık 30% artış gösterdi.

Hisseyi izleyen 24 analistten 13’ü MCO için “AL” veya “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu verirken, 408,73 dolarlık konsensüs hedef fiyatı ise hissede 3%’lük artış ima ediyor.

Radarın Altında Kalan 3 Büyüme Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC