Borsa Haberleri

Provention Bio, Diyabet İlacı İçin FDA Onayı Aldı!

November 18, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Provention Bio, Diyabet İlacı İçin FDA Onayı Aldı!

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Provention Bio (PRVB) şirketine tip 1 diyabet (T1D) hastalığının üçüncü evresinin başlamasını geciktiren Tzield (teplizumab) ilacı için onay verdi.

● Sınıfının en iyisi olan ilaç, birbirini izleyen 14 gün boyunca günde bir defa olmak üzere intravenöz infüzyon yoluyla veriliyor.

● Tedavinin, spesifik bağışıklık sistemi hücrelerine bağlanarak etkili olduğu ifade edildi. İlaç bunun yanı sıra, insülin üreten hücrelere saldıran bağışıklık hücrelerini de devre dışı bırakıyor ve dolayısıyla bağışıklık tepkisini hafifletebilen hücre miktarını artırıyor.

● Onay, 51 aylık medyan takip süresi boyunca Tzield tedavisi gören hastaların 45%’inin üçüncü evre T1D teşhisinin geciktiğini gösteren plasebo kontrollü bir çalışmanın sonuçlarına dayanarak verildi. Plasebo kullananlar arasında üçüncü evrenin görülme oranı ise 72%.

Provention Bio (PRVB) hisseleri, FDA’nın teplizumab için önerilen etiketlemeyi yayımlamasının ardından kasım ayı başlarında yükseliş kaydetti.

Provention Bio, Diyabet İlacı İçin FDA Onayı Aldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha