Bültenler

Piyasa Öncesi – Yemyeşil

Kasım 11, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Yemyeşil

Enflasyonun artık zirveden geri dönmeye başladığına işaret olarak yorumlanan verilerin ardından Dow Jones endeksi 1.200 puan yükseldi. ABD hisseleri de iki yıldan uzun zamandır bir seanstaki en büyük ralliyi kaydederek perşembe gününü sert yükselişle tamamladı.

TÜFE verilerinin açıklandığı gün hisselerin performansına bakacak olursak, gerek S&P 500 gerekse de Nasdaq veri serileri son zamanların en büyük günlük yükselişini kaydetti.

Piyasa analistleri ayrıca, FED’in aralık ayında daha düşük oranda bir faiz artışına gidebileceği yönündeki beklentilerin etkisiyle Hazine getirilerinin düşmesinin ve dolar endeksinin gevşemesinin de hisselerin yükselmesine katkıda bulunduğunu ifade ediyor.

Hareketli Sektörler

● 11 S&P 500 sektörün tamamı, 2,2% (enerji) ile 8,3% (bilişim teknolojisi) arasında değişen yükselişlerle kapanış yaptılar.

● Bilişim teknolojisi sektörü Apple ve Microsoft’un önemli düzeydeki kazançların yanı sıra yarı-iletken sorunlarına tepki olarak gerçekleşen rallilerle yukarıya taşındı.

● PHLX Yarı İletken Endeksi 10,2% yükseldi.

Öne Çıkan Hisseler

Fair Isaac (FICO), beklentileri aşan bilançosunun ve tüm yıl tahminlerini yukarı çekmesinin ardından 31% ile tüm zamanların en büyük yükselişini kaydetti.

● Kâr etmeyen iş kolları ile ilgili bir denetim başlatan Amazon 12% değer kazandı.

● ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından COVID-19 ilacı veto edilen Veru, 53% değer kaybetti.

● Diğer hareketli hisseler: U (+29,39%), MMTLP (-3,11%), AMC (+18,11%), APPS (+60,91%), MULN (+22,68%), HUDI (+4,62%) ve META (+10,25%).

Tadımlık Hisse Haberleri

Amazon (AMZN), kâr etmeyen iş kollarını hedef alan bir maliyet düşürme denetimi başlatıyor.

Coinbase Global (COIN), çalışan tasfiyelerine devam ediyor.

Roper (ROP), çeyrek nakit kâr payını hisse başına 0,62 dolardan 0,6825 dolara çıkardı.

Tesla (TSLA): Başkan Biden, CEO Musk’ın diğer ülkelerle olan teknik ilişkilerinin incelenmesine ilişkin açıklamalar yaptı.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti