Bültenler

Piyasa Öncesi – Perakende Hisseleri Yeşillendi!

Kasım 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Perakende Hisseleri Yeşillendi!

Enflasyonun düşmesi yönündeki beklentilerin ve büyük perakende şirketi Walmart (WMT)’nin hem olumlu üçüncü çeyrek bilanço sonuçları hem de yıllık tahminlerini yükseltmiş olmasının etkisiyle ABD hisseleri salı gününü yükselişle kapandı.

Rus füzelerinin Polonya’yı vurduğunu ve iki kişinin hayatını kaybettiğini, Polonya’nın bir NATO ülkesi olduğu dikkate alındığında bu olayın jeopolitik gerilimi yükselttiğini bildiren Associated Press haberinin ardından Dow, seansın başlarında negatife döndü.

Hareketli Sektörler

● S&P 500’deki 11 sektörün dokuzu pozitif bölgede kapanış yaptı. Sağlık (-0,1%) ve malzeme (-0,1%) sektörleri kırmızı alanda kalan sektörler olurken, iletişim hizmetleri (+1,8%) ve bilgi teknolojileri (+1,2%) sektörleri liderlik tablosunda ilk iki sırayı aldı.

● Berkshire Hathaway’in (Warren Buffett) 13F raporunda şirketteki pozisyonunu yükselttiğini açıklamasının ardından Paramount’un büyük oranda değer kazanması nedeniyle iletişim hizmetleri sektörü yükseliş kaydetti. Sektördeki yükselişe katkıda bulunanlar arasında Alphabet (GOOGL) ve Netflix (NFLX) de var.

Öne Çıkan Hisseler

● 2024 vadeli işlemlerini finanse etmek üzere yeni bir borç alacağını açıklayan Carnival Cruise Lines (CCL)12% değer kaybetti. 🚢

Mega perakende zinciri Walmart beklentilerin üzerinde kâr ve gelir açıkladı. Beklentilerin üzerinde gelen raporlar WMT hisselerinin dün itibarıyla yaklaşık 7% yükselmesine neden oldu.

Home Depot (HD) da beklentileri aştı. Yatırımcılar iyi haberi sindirdikçe HD hisseleri gün içinde marjinal bir yükseliş gösterdi.

● E-ticaret gelirlerinin geçen yıla göre 32,4% arttığını ve brüt siparişlerin 21,4% yükseldiğini gösterecek şekilde beklentileri aşan bir kazanç raporu açıklayan Sea Ltd. dün itibarıyla yatırımcıların radarına giren şirketler arasında. Bu haber SE hisselerinin 36%’lik bir ralli yapmasını sağladı.

Taiwan Semiconductor (TSM), Berkshire Hathaway’in 13F raporunda dünyanın en büyük yarı iletken şirketinde yeni bir hisse yatırımı yaptığını açıklamasının ardından 11% yükseldi.

● Diğer hareketli hisseler: MMAT (+11,24%), DWAC (-8,84%), MMTLP (+15,70%), SATX (+140,73%), XELA (-31,37%), QRTEA (+17,41%), $PDSB (+22,95%) ve AAP (-9,29%).

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti