Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 The Gap (GPS) hisseleri, şirketin beklentileri aşan güçlü üçüncü çeyrek bilançosuyla 15% ralli yaptı. Perakendeci, 2023 öngörülerini ise korudu. 

📈 Ross Stores (ROST) gelirlerini yıllık 7,7% artırarak 4,92 milyar dolara taşıdığı ve analist beklentilerini aştığı üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 7% yükseldi. 

📉 Applied Materials (AMAT) hisseleri, ABD’de yürütülen bir ceza soruşturmasına ilişkin haberlerin ardından 8%’in üzerinde değer kaybetti. Şirket, ihracat kontrol kurallarından kaçtığı iddiasıyla Adalet Bakanlığı tarafından inceleniyor. Soruşturma, şirketin gerekli ihracat lisansları olmadan Semiconductor Manufacturing International Corporation’a “yüz milyonlarca” dolar değerinde ekipman sevkiyatına odaklanıyor.

📉 ChargePoint (CHPT) Kuzey Amerika ve Avrupa gibi çekirdek pazarlarda yaşadığı sıkıntılar sebebiyle konsensüsün oldukça altında gelen üçüncü çeyrek gelirlerini açıklamasıyla 20% geriledi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha