Bültenler

Piyasa Öncesi – Enflasyon Öncesi Sessizlik

December 13, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Enflasyon Öncesi Sessizlik

ABD hisseleri pazartesi gününü sert yükselişlerle tamamladı. Yatırımcılar önümüzdeki iki gün arka arkaya açıklanacak ve yılın kalan günleri için gidişatı belirleyebilecek olan enflasyon verisi ve FED faiz kararını bekliyor.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Geçen hafta yaşanan kayıpların ardından düşen hisseleri dipten toplama iştahı

● Piyasaları destekleyen bir takım birleşme/satın alma haberleri

● Salı günü açıklanacak Kasım Ayı Tüketici Fiyat Endeksi ve ardından çarşamba günü gelecek FED kararı öncesinde yaşanan tereddütler

● Piyasa açılışının hemen sonrasında S&P 500’ün cuma günkü kapanış seviyesinde (3934,8) destek bulması

● Mega piyasa değerli şirket hisselerinin çoğunda piyasayı yukarıya çeken güçlenmeler

● Enflasyon beklentilerinin düştüğünü gösteren New York FED raporu

Öne Çıkan Sektörler

● Tüm sektörler yeşil bölgede kapanış yaptı! 2,49% yükselen enerji sektörü liderlik konumuna yerleşti. İsteğe bağlı tüketim malları sektörü 0,39 yükselişle tabelanın son sırasında yer aldı.

Güçlü: Enerji, Bilgi Teknolojileri, Sağlık Hizmetleri, Kamu hizmetleri

Zayıf:

Öne Çıkan Hisseler

● Amgen (AMGN, -0,7%)’in Horizon Pharmaceuticals (HZNP, +15,5%)’i hisse başına 116,50 dolara ve Thoma Bravo’nun Coupa Software (COUP, +26,7%)’i hisse başına 81,00 dolara satın alması bugünün öne çıkan birleşme/satın alma işlemleri.

● Microsoft (MSFT), London Stock Exchange Group’ta 4% hisse sahibi olmak için 2 milyar dolar yatırım yaptı.

● Diğer hareketli hisseler: RIVN (-6,23%), PYPL (+0,27%), QQQ (+1,09%), EEFT (+0,43%), SPY (+1,30%), TSLA (-5,99%), AMC (+5,95), BTC.X (+0,27%), LABU (+6,60%), DIA (+1,48%), MMTLP (-58,13%) ve AMAM (-37,00%).

Piyasa Öncesi - Enflasyon Öncesi Sessizlik

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı