Bültenler

Piyasa Öncesi – Endekste Apple Baskısı

Kasım 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Endekste Apple Baskısı

Yatırımcılar, Çin’in hafta sonu boyunca geniş protestolara sebep olan ve küresel ekonomik büyüme ile ilgili yatırımcı endişelerini artıran sıfır-COVID politikasını gevşetme ihtimalini tartarken, ABD hisseleri salı günü dalgalı bir seans geçirdi ve çoğunlukla değer kaybetti.

Borsayı Hareket Ettirenler

● FED Başkanı Powell’ın çarşamba günü yapacağı konuşma ve Kasım Ayı İstihdam Raporu da dâhil olmak üzere bu hafta açıklanacak önemli ekonomik veriler öncesinde yaşanan tereddüt

● Yükselen Hazine Getirileri

● Endeks performansını aşağıya çeken mega piyasa değerli hisseler; özellikle iPhone 14 Pro üretimindeki açıklarla ilgili endişeler nedeniyle baskı altında kalmış olan Apple’ın (APPL) karşı karşıya kaldığı zafiyet

Öne Çıkan Sektörler

● S&P 500’deki 11 sektörün yaklaşık yarısı, yeşil bölgede kapanış yaptı. Emlak (+1,7%) ve enerji (+1,3%) liderlik tablosunun en üstünde yer alırken, bilgi teknolojileri (-1,0%) ve kamu hizmetleri (-0,7%) listenin en altında kaldı.

● Güçlü: Enerji, Emlak, Finans, Endüstri

● Zayıf: Kamu Hizmetleri, Bilgi Teknolojileri, Temel Tüketim Malları, İletişim Hizmetleri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları

Öne Çıkan Hisseler

● Bugün piyasaların açılmasının ardından kazanç rakamlarını açıklayacak olan şirketlerden bazıları: KE Holdings (BEKE), Hormel Foods (HRL) ve Petco Health ve Wellness (WOOF).

● Video paylaşım sitesi Bilibili (BILI) beklentileri aşan bir kazanç ve kâr açıklaması yaptı. Beklentilerin üzerinde gelen gelir rakamları ve kapanma kurallarının gevşetilebileceğine dair söylentiler, BILI hisselerinin 22% yükselmesine neden oldu.

● Diğer hareketli hisseler: HLBZ (+6,05%), DWAC (-3,41%), MMTLP (-2,23%), MULN (+4,14%), AAPL (-2,12%), DBGI (-34,17%) ve COSM (+33,19%)

Piyasa Öncesi - Endekste Apple Baskısı

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti