Bültenler

Piyasa Öncesi – Düşüşle Geçen Hafta

Aralık 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Düşüşle Geçen Hafta

Önümüzdeki aylarda daha sert bir ekonomik gerilemenin gerçekleşme ihtimaline yönelik endişelerin tetiklediği kayıpların etkisiyle, S&P 500 üst üste beşinci negatif gününü geçirdi. Aynı şekilde ABD hisse senedi endeksleri de çarşamba gününü çoğunlukla düşüşle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Hazine getirilerinde geri çekilme

● Üçüncü çeyrek verimlilik raporuna, beklenenden daha iyi bir güncelleme gelmesi ve birim/emek maliyetlerinde daha önce açıklanana kıyasla düşük seviyede bir artış gerçekleşmesi

● Mega piyasa değerli hisselerdeki zayıflığın endeks performansını aşağıya çekmesi

● Çin’in kasım ayı ithalat ve ihracat verilerinde beklenenden daha büyük düşüş olması ve bunun da küresel büyüme ile ilgili endişeleri tetiklemesi

Öne Çıkan Sektörler

● 11 sektörden 3’ü seansı yeşil bölgede tamamladı. Sağlık (+0,82%) tabelanın en üstünde yer aldı. İsteğe bağlı tüketim malları (-0,60%) son sıraya yerleşti.

Güçlü: Emlak, Sağlık, Temel Tüketim Malları

Zayıf: Bilgi Teknolojileri, İletişim Hizmetleri

Öne Çıkan Hisseler

● Online perakende araç şirketi Carvana (CVNA) hisseleri, iflas endişelerinin etkisiyle tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. CVNA hisseleri dün 43% değer kaybetti.

● Beklentilerin üzerinde bir üçüncü çeyrek mali raporu açıklayan Academy Sports and Outdoors (ASO), tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandı.

● PayPal (PYPL, +2,78%), bugün yapılacak UBS konferansı öncesinde şirket yönetiminden gelen olumlu yöndeki kazanç açıklamaları sayesinde yükseliş kaydetti.

● Diğer hareketli hisseler: AMC (-10,37%), MMAT (+5,13%), MMTLP (-15,15%), MULN (+1,22%), COSM (-4,23%), SMMT (+33,33%), RXDX (+165,67%), GOSS (-8,47%).

Piyasa Öncesi - Düşüşle Geçen Hafta

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti