Bültenler

Piyasa Öncesi – Bilanço Etkisiyle Güne Negatif Başlangıç

Şubat 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Bilanço Etkisiyle Güne Negatif Başlangıç

Facebook ana şirketi Meta Platforms (META)’un beklentileri aşan bilançosu ve FED Başkanı Jerome Powell’ın çarşamba günkü güvercin tonlu yorumları ile desteklenen Nasdaq Composite ve S&P 500 endeksi yaklaşık beş ayın en yüksek seviyesine tırmandı. Ardından ABD hisseleri perşembe gününü çoğunlukla yükselişle kapadı.

Piyasa sonrası saatlerde beklentilerin altında bilanço açıklayan Apple, Amazon ve Google üçlüsüyle beraber bugün piyasa öncesi işlemlerde borsa güne negatif bir başlangıç yaptı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Meta Platforms (META)’un memnuniyet verici bilançosunun ardından büyük bir yükseliş eğilimi yakalaması ve mega piyasa değerli hisseler alanında alım iştahını tetiklemesi 

● FED Başkanı Powell’ın dünkü açıklamalarının ardından hazine getirilerindeki geri çekilmenin devam etmesi 

● İşsizlik başvuruları, dördüncü çeyrek tarım dışı üretkenlik ve birim işçilik maliyetleri gibi verilerin olumlu gelmesi 

● S&P 500’ün 4.200 seviyesini aşamamasının ardından yaşanan hafif geri çekilme

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: İletişim Hizmetleri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Bilgi Teknolojileri, Emlak

● Zayıf: Enerji, Malzeme, Sağlık, Temel Tüketim Malları

Öne Çıkan Hisseler

● S&P 500’de işlem gören Align Tech (ALGN, +24,87%), Grainger (GWW, +11,99%) ve T. Rowe Price (TROW, +9.11%) tabelanın en üst sıralarında yer aldı. ALGN ve GWW, bilanço raporlarının ardından güçlü bir yükseliş yaşarken, TROW ise emsal şirket Janus Henderson Group (JHG, +16,93%)’un tırmanışına ayak uydurdu.

● Bu arada birinci çeyrek beklentilerini tutturamayan Air Products (APD, -7,05%) S&P’nin en alt sırasında yer aldı.

Piyasa Öncesi - Bilanço Etkisiyle Güne Negatif Başlangıç

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti