Borsa Haberleri

Pfizer’ın Gen Terapisine Kanada’dan Onay Çıktı

January 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Pfizer’ın Gen Terapisine Kanada’dan Onay Çıktı

İlaç devi Pfizer (PFE), yeterli pıhtılaşma faktörü görülmediğinde ortaya çıkan bir kanama hastalığı hemofili B için geliştirdiği gen terapisinin Kanada sağlık regülatörlerinden onay aldığını açıkladı. 

Kanada’nın bu onayı, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) önce geldi. ABD’li regülatörün de kararını yılın ikinci yarısına kadar vermesi bekleniyor. FDA, geçtiğimiz yıl hemofili B için ilk gen terapisi olarak CLS şirketinin Hemgenix’ini onaylamıştı. 

Hemofili, çeşitli kan pıhtılaşma faktörlerinden birindeki eksiklik nedeniyle kanın pıhtılaşmasının uzun zaman almasına neden olan ve çoğunlukla erkeklerde görülen nadir bir genetik kanama bozukluğudur.

Pfizer’ın Gen Terapisine Kanada’dan Onay Çıktı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters