Borsa Haberleri

Palantir, 2023 Yılında Kâra Geçmeyi Öngördüğünü Açıkladı

February 14, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Palantir, 2023 Yılında Kâra Geçmeyi Öngördüğünü Açıkladı

2023’ün ilk kârlılık yılı olmasını beklediğini açıklayan Palantir Technologies (PLTR) hisseleri pazartesi kapanış sonrası işlemlerde 18%’den fazla arttı.

● Palantir (PLTR) CEO’su Alex Karp şirket hissedarlarına hitap eden bir yazıda, “Bir eşik aşıldı ve bu nokta, bir sonraki hikâyemizin başlangıcı. Cari mali yılda kâr sağlamayı bekliyoruz; bu bizim şirket tarihimizde kaydedilen ilk kârlı yıl.” ifadelerini kullandı.

● Palantir (PLTR), güçlü kamu satışları ve yapay zeka teknolojisine artan ilginin bilançolarını desteklediğini açıkladı.

Palantir, 2023 Yılında Kâra Geçmeyi Öngördüğünü Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha