Yeni Halka Arzlar ve Halka Arz Takvimi

Özyaşar Tel ve Kaç Lot Verdi? OZYSR Halka Arz Başvuru Sonuçları

May 27, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Özyaşar Tel ve Kaç Lot Verdi? OZYSR Halka Arz Başvuru Sonuçları

Başta sıcak daldırma galvanizli tel olmak üzere, tel ve tel mamulleri üretiminde katma değerli ürünler sunan Özyaşar Tel’in halka arz başvuru sonuçları açıklandı.

Yatırımcıların halka arzını heyecanla beklediği Özyaşar Tel ve Galvanizleme, “OZYSR” hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görecek. Peki, 28 TL’den halka arz olan Özyaşar Tel ve Galvanizleme kaç lot verdi? Detayları içeriğin devamında bulabilirsin.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arz Büyüklüğü ve Halka Açıklık Oranı

Özyaşar Tel ve Galvanizleme halka arzının büyüklüğü 873 milyon TL olarak açıklandı.

Halka arzı sırasında toplamda 31.2 milyon adet lot (hisse adedi) dağıttı. Aynı zamanda şirket hisselerini 30,23% oranında halka arz etmiş oldu.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arz  Kaç Lot Verdi?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme halka arzına toplamda 1 milyon 564 bin 428 kişi katıldı. Katılımcılara en fazla 51 adet lot (1.428 TL) pay dağıtımı gerçekleşti.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Ne Zaman İşlem Görecek?

Özyaşar Tel’in 30-31 Mayıs’ta Borsa İstanbul’da “OZYSR” koduyla işlem görmeye başlaması bekleniyor.

“Halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir. Söz konusu izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.org.tr), https://www.ozyasar.com.tr/   web sitelerinde ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Burada yer alan şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Onaylı İzahname