Yeni Halka Arzlar ve Halka Arz Takvimi

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2024

May 24, 2024 • 8 dakika okuma süresi
Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2024

Özyaşar Tel ve Galvanizleme halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.

🎊 Sana çok güzel bir haberimiz var! Borsada satış yöntemiyle halka arz olan Özyaşar Tel ve Galvanizleme (OZYSR) talep toplamasına dilersen Midas yatırım hesabın ile 23 – 24 Mayıs 2024 tarihlerinde katılabilirsin.

Nasıl Katılabilirim? 🔍

Şirket ismi ya da hisse kodunu yaz

Talep ettiğin adedi gir

Talebin alındı bile!

 • Özyaşar Tel ve Galvanizleme Ne İş Yapar?
 • Özyaşar Tel ve Galvanizleme Ne Kadar?
 • Özyaşar Tel ve Galvanizleme Ne Zaman Halka Arz Olacak?
 • Özyaşar Tel ve Galvanizleme Borsa Kodu
 • Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arz Büyüklüğü
 • Katılıma Göre Düşebilecek Pay Miktarları (Tahmini)
 • Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?
 • Katılım Endeksine Uygun mu?
 • Özyaşar Tel ve Galvanizleme Kimin?
 • Özyaşar Tel ve Galvanizleme Kaç Personeli Var?
 • Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arz Gelirlerinin Kullanım Yerleri
 • Halka Arz Dağıtım Metodu

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Ne İş Yapar?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme, 1973 yılında Onursal Başkanı Ahmet Çokyaşar tarafından kuruldu. Şirket, başta sıcak daldırma galvanizli tel olmak üzere, tel ve tel mamulleri üretiminde katma değerli ürünler sunmaktadır. Özyaşar Tel, enerji, altyapı, kablo, otomotiv, yapı, tarım, mobilya, ambalaj, beyaz eşya, çevre ve güvenlik sistemleri gibi geniş bir sektöre hizmet vermektedir.

Modern Üretim Tesisleri

Yönetim merkezi İstanbul’da bulunan Özyaşar Tel, üretim faaliyetlerini Silivri Değirmenköy’de 30 bin m²’si kapalı, toplam 48 bin m² alan üzerine kurulu tesislerinde gerçekleştirmektedir. Modern ve ileri teknolojiye sahip bu tesislerde 400’e yakın çalışan görev almaktadır. Şirket, yıllık 120 bin ton tel üretimi ve 12 bin ton panel üretim kapasitesiyle Türkiye’de sektör lideridir.

Ekonomik Güç ve İhracat Başarıları

Özyaşar Tel, yıllık yaklaşık 80 milyon dolarlık geliri ile Türkiye’nin ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında yer almaktadır. Avrupa, Orta Doğu ve Amerika’da yaklaşık 80 ülkeye yaptığı ihracat ile ilk 1000 ihracatçı firma arasına girmeyi başarmıştır. Bu başarı, şirketin uluslararası alandaki rekabet gücünü ve kaliteli üretim anlayışını göstermektedir.

Sürdürülebilirlik ve Çevre Dostu Üretim

Sürdürülebilir üretim hedefi doğrultusunda, Özyaşar Tel enerji yönetimi belgeleri ve projeleriyle çevreci çalışmalar yürütmektedir. Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatının karbon nötr hedeflerine uygun olarak karbon salımını ölçmekte ve AB sınır karbon vergisinden muaf olmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Şirket, doğayı korumayı temel görevlerinden biri olarak benimsemiş ve çevresel etkilerin azaltılması konusunda aktif rol üstlenmiştir.

Kalite ve Müşteri Memnuniyeti

Özyaşar Tel, uluslararası standartlarda ürettiği katma değerli ürünlerle faaliyet alanındaki geniş coğrafyada kalite ve müşteri memnuniyetinin simgesi haline gelmiştir. Müşterilerine, kaliteye, çalışanlarına ve çevreye karşı sorumluluğunu; ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 45001, ISO 50001, TSE EN 10244-2, TSE EN 10223-1, TSE EN 10223-6, TSE EN 10223-7 sertifikalarıyla kanıtlamıştır.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2024

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme halka arz fiyatı 28 TL olarak belirlendi.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme halka arzı kapsamında talepler 23-24 Mayıs 2024 tarihlerinde toplanacak.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sembolü (Borsa Kodu) Ne Olacak?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme’nin sembolü “OZYSR” olarak belirlendi.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme halka arz büyüklüğü 873 milyon TL olarak belirlendi.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme, halka açıklık oranı 30,23%’dür. Toplamda 31.2 milyon adet lot dağıtılacaktır. (Ek Pay Dahil)

Özyaşar Tel ve Galvanizlemeı Katılım Endeksine Uygun Mu?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme katılım endeksine uygun işlem görecek

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arzı Bireysele Eşit mi Yoksa Tamamı Eşit mi Olacak?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme halka arzı tamamı eşit dağıtım olacak şekilde halka arz edilecek.

Katılıma Göre Düşebilecek Pay Miktarları (Tahmini)

2 milyon katılım 15-16 lot (420-448 TL)
2.5 milyon katılım 12-13 lot (336 – 364 TL)
3 milyon katılım 10-11 lot (280 – 308 TL)
3.5 milyon katılım 8-9 lot (224-252 TL)
4 milyon katılım 7-8 lot (196-224 TL)

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2024

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Kimin?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme’nin sermayesinde 5% üzerinde payı olan 3 ortağı bulunmaktadır. Şirketin 80’i Çokyaşar Holding’e, 10’u Ömer Çokyaşar’a ve 10%’u da Derviş Ali Çokyaşar’a aittir. 

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Kaç Personeli Var?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme bağlı ortaklıkları ve iştirakleri ile birlikte bünyesinde 792 kişi istihdam ekmektedir.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Finansal Gücü 

 • 2023 Hasılat: 4,8 milyar TL
 • 2023 Brüt Kâr: 707,4 milyon TL
 • 2022 Hasılat: 6,3 milyar TL
 • 2022 Brüt Kâr: 958,2 milyon TL
 • 2021 Hasılat: 5,4 milyar TL
 • 2021 Brüt Kâr: 903,8 milyon TL

(Kaynak: Özyaşar Tel ve Galvanizlemeı Onaylı İzahname)

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Fiyat İstikrarı ve Hedefleri

Brüt halka arz gelirinin %20’si ile 30 gün fiyat istikrarı planlanmaktadır.

1 yıl ortak satışı yapılmayacak.

1 yıl ihraçcı satışı yapılmayacak.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2024

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arz Geliri Nerede Kullanılacak?

Şirket halka arzdan elde edeceği geliri aşağıdaki gibi kullanmayı hedeflemektedir:

30% İşletme Sermayesinin Güçlendirilmesi:

Şirketin üretim ve satış hacminin artmasına bağlı olarak, öncelikle stok finansmanı, satış finansmanı ve hammadde tedariki alanlarında ve ayrıca diğer işletme sermayesi ihtiyacı bulunan alanlarda kullanılmak üzere net halka arz gelirinin 30%’una tekabül eden kısmın, işletme sermayesi olarak kullanılması planlanmaktadır. Şirketin iş planları ve hedefleri göz önüne alınarak, başta hammadde alımları, enerji masrafları, peşin ödeme esasıyla alınarak üretim masraflarının karşılanması, satış ve pazarlama giderleri olmak üzere, ileriye dönük fırsatların değerlendirilebilmesi için şirketin işletme sermayesinin güçlendirilmesi, şirketin içinde bulunduğu sektörde sahip olduğu payı daha da artmasına bağlı olarak yükümlülüklerin de daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi ve şirketin rekabet gücünü artırabilmek amacıyla halka arz gelirlerinin değerlendirilmesi hedeflemektedir.

40% Finansman Maliyetinin Azaltılması:

Şirketin kısa ve orta vadeli banka borçları başta olmak üzere ihtiyaç duyulan her türlü finansal yükümlülüklerin ödenmesi amacıyla net halka arz gelirinin 40%’ına tekabül eden kısmın ise şirket borçlarının kapatılması amacıyla kullanılması planlanmaktadır. Şirketin kısa ve orta vadeli banka kredi bakiyelerinin kapatılması ile, şirketin finansal borçlarının azaltılması ve toplam finansal borçların içerisindeki uzun vadeli kredilerin oranının artırılarak daha güçlü bir finansal yapı elde edilmesi amaçlanmaktadır. Halka arz gelirinin şirket hesabına geldiği tarihte, şirket menfaatleri doğrultusunda kârlılık, maliyet ve nakit akışları göz önüne alarak kredi ödemeleri yapılacaktır.

30% Yatırım Finansmanı ve Makine/Ekipman Alımları:

Net halka arz gelirinin 30%’una tekabül eden kısmın, şirket tarafından işletilmekte olan üretim tesislerinin verimliliğinin artırılması, yeni makine ve ekipman alınması ve bu kapsamda gerekli sistemlerin kurulması ve/veya yenilenmesi yatırımları kapsamında kullanılması planlanmaktadır. Bunlara ek olarak, ihracatın artırılması ve şirketin yurtdışı pazarlardaki faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla yabancı ülkelerde yatırım ve istihdam ödemelerinde kullanılması planlanmaktadır.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2024

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

“Halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir. Söz konusu izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.org.tr), https://www.ozyasar.com.tr/   web sitelerinde ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Burada yer alan şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Onaylı İzahname