Borsa Haberleri

Özel Rapor: Meme Hisselerinin Dönemi Yeniden mi Başlıyor?

Ocak 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Özel Rapor: Meme Hisselerinin Dönemi Yeniden mi Başlıyor?

Bed, Bath & Beyond (BBBY)’un bir hafta süren baş döndürücü hisse fiyat sarsıntılarının ardından borsa yatırımcıları perakendecinin iflas riskini yabana atmazken, dikkatler artık tartışmaları beraberinde getiren iniş-çıkış hareketleriyle açığa satış (short) işlemlerinin yoğunlaştığı diğer hisselere çevrildi.

● Yarın açıklanması beklenen, eli kulağında bilançosuyla listenin en tepesinde Silvergate Capital (SI) bulunuyor. Vadeli işlem hacmi, bilançonun gelmesinden sonra Silvergate (SI) için 20%’lik bir dalgalanmaya işaret ediyor.

● Zayıf bir ikinci el otomobil pazarında mücadele vermeye devam eden Carvana (CVNA) da açığa satış işlemlerine yoğunlaşan yatırımcıların radarına girenlerden biri oldu.

● Açığa satış yapılan diğer favori hisseler şunlar: Beyond Meat (BYND), Beauty Health (SKIN), Vertex Energy (VTNR), Allogene Therapeutics (ALLO), Upstart Holdings (UPST), Marathon Digital (MARA), Weber (WEBR).

● En ünlü meme hisseleri olan GameStop (GME) ve AMC Entertainment (AMC) sırasıyla +23% ve +30% ile yükseliş dalgasına katıldılar.

● Long – short savaş alanlarından biri de elektrikli araç sektörü. Geçen hafta çok büyük dalgalanma hareketleri gören diğer hisselerden bazıları şunlar: Arrival (ARVL), QuantumScape (QS), EVgo (EVGO), Blink Charging (BLNK), Sono Group (SEV).

Özel Rapor: Meme Hisselerinin Dönemi Yeniden mi Başlıyor?

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti