Borsa Haberleri

Özel Rapor: Güneş Enerjisi Dünyanın En Büyük Enerji Kaynağı Olacak!

Aralık 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Özel Rapor: Güneş Enerjisi Dünyanın En Büyük Enerji Kaynağı Olacak!

Uluslararası Enerji Ajansı’nın hazırladığı “Yenilenebilir Enerji Kaynakları 2022” raporuna göre, güneş enerjisi kapasitesinin 2022-27 döneminde neredeyse üç katına çıkarak kömürü geride bırakması ve dünya çapındaki en büyük enerji kaynağı haline gelmesi bekleniyor.

● Rapora göre, küresel yenilenebilir enerji kapasitesinin beş yıllık süre içinde 2.400 GW seviyesine çıkması bekleniyor. Bu rakam, bugün Çin’in tüm enerji kapasitesine eşit.

● Uluslararası Enerji Ajansı, beklenen artışın bir yıl önce öngörülen büyüme miktarından 30% daha yüksek olduğunu ve güneş enerjisinin önümüzdeki beş yıl içinde tüm yenilenebilir kapasite artışının 60%’ını oluşturduğunu aktardı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Yukarı yönlü revizyonu çoğunlukla Çin’in yönlendireceğinin vurgulandığı rapora göre, beş yıllık süreçte artırılan yeni küresel yenilenebilir enerjinin yarısı bu revizyondan geçecek.

● Enflasyon Düşürme Yasası’nı referans gösteren Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji kapasitesini 2027 yılına kadar 270 GW artırmaya hazırlanan ABD için öngörüsünü 25% yükseltti.

Özel Rapor: Güneş Enerjisi Dünyanın En Büyük Enerji Kaynağı Olacak!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti