Borsa Haberleri

Oracle, Yapay Zekâ Yarışına Giriyor!

April 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Oracle, Yapay Zekâ Yarışına Giriyor!

Bulut ve yapay zekâ teknolojileri girişimleriyle son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken Oracle (ORCL), yatırım şirketi Monness Crespi Hardt’a göre yapay zekâya ilişkin artan talebi karşılamak için “iyi konumlanmış”. 

Analist Brian White, Oracle için verdiği “AL” notunu korurken, şirketin geçen haftalarda açıkladığı yapay zekâ girişimlerinin Oracle için iyiye işaret olduğunu belirtiyor. 

Nedir bu girişimler? Oracle’ın bulut platformu Oracle Cloud Infrastructure, Nvidia’nın (NVDA) DGX Cloud platformunun ana sistem üzerinde sunuculuğunu yapacak. Böylece şirket, bu bulut platformunu destekleyen ilk bulut hizmeti sağlayıcısı olacak. 

Nvidia’nın DGX Cloud platformu ayrıca Microsoft’un (MSFT) Azure uygulaması, Google’ın (GOOG) Cloud Platform’u ve Amazon’un (AMZN) Amazon Web Services platformu tarafından da desteklenecek. 

Oracle ve AI: Oracle’ın yapay zekâ hikayesi otomobil sektörüyle başlamıştı. Oracle, otomobil üreticileri için kaza simülasyonları gibi kullanım senaryoları üzerine çalışıyordu. Otomobil üreticileri Oracle’ın bulut altyapısının bazı simülasyonları rakiplerine göre daha iyi çalıştırdığını keşfetmiş, böylece Oracle, ağlarını ve makine öğrenimi süreçlerini Oracle Cloud Infrastructure platformuna taşımıştı.

Oracle, Yapay Zekâ Yarışına Giriyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha