Nvidia

Nvidia’nın SoundHound Yatırımı Yalnızca Bir Başlangıç – Wedbush

Şubat 19, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Nvidia’nın SoundHound Yatırımı Yalnızca Bir Başlangıç – Wedbush

Wedbush Securities, Nvidia’nın (NVDA) aralarında yapay zekâlı ses tanıma şirketi SoundHound AI’ın (SOUN) de bulunduğu yapay zekâ bağlantılı birkaç şirkete yaptığı stratejik yatırımların, yarı iletken devi için sadece bir başlangıç olabileceğini söyledi.

Dan Ives liderliğindeki analistler bir yatırımcı notunda, “Bu yatırımı şirket için olumlu bir gösterge olarak görüyoruz çünkü yapay zekânın vaftiz babası Jensen Huang ve NVDA, şimdi SOUN’u destekleyerek şirketin yapay zekâ devrimi içindeki markasını daha da sağlamlaştırıyor. Bunun şirkete daha geniş bir yatırımın başlangıcı olabileceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

SoundHound’u “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla izleyen Wedbush ayrıca şirket için 5 dolar seviyesinde 12 aylık bir ortalama hedef fiyata sahip. 

Ufak bir hatırlatma: Nvidia Soundhound’un yanı sıra Arm Holdings (ARM), Çinli sürücüsüz kamyon üreticisi TuSimple, biyoteknoloji şirketi Recursion Pharmaceuticals (RXRX) ve medikal görüntüleme geliştiricisi Nano-X Imaging’e (NNOX) de yatırım yaptı. 

Nvidia SoundHound’a ilk olarak 2017 yılında, uluslararası alanda büyümesine yardımcı olmak için 75 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldığında yatırım yaptı. O zamandan bu yana 3,67 milyon dolar değerinde yaklaşık 1,73 milyon hisse satın aldı, ki bu da yaklaşık 1,8 trilyon dolar değerindeki bir şirket için çok küçük bir rakam.

Ancak, yapay zekânın toplumun her alanında giderek daha fazla rol oynamasıyla birlikte, Nvidia yapay zekâ konusunu lafta bırakmıyor ve özellikle tüketicilerin her gün etkileşime girdiği alanlarda yapay zekâ çağının ilerlemesine destek oluyor.

SoundHound’un Pillar 1 performansı, Avrupa’da Stellantis (STLA) ve ABD’de Hyundai ile ortaklıklar da dahil olmak üzere otomobilleri, televizyonları ve internete bağlı cihazları içeriyor. Ayrıca Jersey Mike’s ve Krispy Kreme (DNUT) gibi perakendecilerin tekliflerini mağazalarına entegre etmesiyle sesli müşteri çözümleri de sunuyor.

Ives, Nvidia’nın Kaliforniya merkezli şirketin arkasında yer almasıyla SoundHound’un bu yıl ve sonrasında daha fazla kullanım örneği ortaya çıktıkça yapay zekâlı sohbet robotu pazarına girmek için “güçlü bir konumda” olduğuna inandığını da sözlerine ekledi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti