Borsa Haberleri

Nvidia’dan Beklentilerin Üzerinde Bilanço Geldi!

February 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Nvidia’dan Beklentilerin Üzerinde Bilanço Geldi!

Nvidia (NVDA)’nın hisse başına düzeltilmiş kârı 88 sent seviyesinde gerçekleşirken, geliri yıl bazında 21% düşerek 6,05 milyar dolara geriledi. Pandemi döneminde gördüğü zirve noktaların ardından düşüşe geçen oyun gelirleri, bir önceki yıla oranla 16% artarak 1,83 milyar dolar ile bu çeyrek toparlamaya başladı.

● Bilanço açıklaması sırasında değerlendirmelerde bulunan CEO Jensen Huang, “Oyun segmenti, pandemi sonrasında yaşanan çöküşün ardından toparlanıyor. Oyuncular, yapay zeka nöral görselleştirme kabiliyeti olan yeni Ada GPU mimarisini coşkuyla karşıladı.” ifadelerini kullandı.

● Şirket, veri merkezi satışlarının yıl bazında 11% artarak dönem içinde 3,62 milyar dolara ulaştığını duyurdu.

● Hem medyadan hem de yatırımcılardan büyük ilgi gören üretimsel yapay zekanın yükselişine de değinen Huang, bu gelişmelerin “her sektörde yaygın kabul görecek bir dönüm noktası” olduğunu kaydetti.

● Analistler çip üreticisinin, hisse başına 80 sent kâr ve 6,02 milyar dolar gelir açıklamasını bekliyordu.

● Geleceğe dönük değerlendirmelerde bulunan Nvidia (NVDA), ilk çeyrek satışlarının 2% yanılma payıyla 6,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyor. Analistlerin satış tahmini ise 6,35 milyar dolar seviyesinde.

Nvidia’dan Beklentilerin Üzerinde Bilanço Geldi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha