Borsa Haberleri

Novavax Hisseleri Neden 11% Düştü?

December 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Novavax Hisseleri Neden 11% Düştü?

Alım garantili bir halka arz öneren biyoteknoloji şirketi Novavax (NVAX), değeri 125 milyon dolara varan hisselerini satıyor.

● Hisse, kapanış sonrası işlemlerde 11% değer kaybetti.

● Şirket, halka arz fiyatı üzerinden 18,75 milyon dolara varan ek hisse satın alımları için alım garantisi veren kurumlara 30 günlük bir opsiyon sunmayı düşünüyor.

● Novavax (NVAX) ayrıca, koşulları sağlayan kurumsal alıcılara 2027’de vadesi dolacak toplam 125 milyon dolarlık dönüştürülebilir birinci sınıf tahvil arzı yapıyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Gerçekleştirilen iki arz, birbirinin tamamlanması şartına bağlı değil.

● Net gelirlerin, genel kurumsal amaçlar doğrultusunda kullanılması bekleniyor.

● Novavax (NVAX) bunun yanı sıra Birleşik Krallık ile yapmış olduğu COVID aşısı tedarik anlaşması metninin yeniden düzenlendiğini ve anlaşma kapsamında 15 milyon yerine 7,5 milyon doz tedarik edeceklerini açıkladı. Bu değişikliğin nedeni, Birleşik Krallık’taki bir düzenleyici kurumun aşı için henüz bir tavsiye kararı vermemiş olması.

● Ayrıca Novavax (NVAX)’ın 112,5 milyon dolarlık ön ödeme tutarını geri ödemesi gerekecek.

Novavax Hisseleri Neden 11% Düştü?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazıyı hazırlarken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha