Borsa Haberleri ve Şirket Haberleri

NIO, Hang Seng TECH’e Katılıyor

Mayıs 23, 2022 • 1 dakika okuma zamanı
NIO, Hang Seng TECH’e Katılıyor

Aynı zamanda New York Borsası’nda işlem gören Çinli elektrili araç üreticisi NIO (NIO), 13 Haziran’dan itibaren Hang Seng TECH Endeksine kurucu hisse senedi olarak katılacağını belirtti.

Endeks, Hong Kong’da listelenen en büyük 30 teknoloji şirketini temsil ediyor. Nio aynı zamanda, Hang Seng Composite Index’e de kurucu hisse senedi olarak dahil edilecek.

Morgan Stanley’nin Analisti Tim Hsiao, bu kararın zaten bekleniyor olduğunu söyledi. Bu katılımın endekse daha fazla likidite ve çeşitlilik sağlayacağını da sözlerine ekledi.

“Nio’nun endekse dahil edilmesi, H-hisselerinin kısa vadeli likiditesini destekleyebilir ve gözleri pasif fonları izleyen endekslere çevirebilir. Daha önceki raporlarımızda belirtildiği gibi, üçlü listede yer alan NIO, ADR’leri listeden çıkarma risklerinden korunmak için çok daha iyi bir konumda yer alıyor. Gözler, gerçekleşmesi daha uzun sürecek olan potansiyel A-hisse listelemesinde.” dedi.

Nio hisseleri ise pazartesi günü piyasa öncesinde 0,7% artış gösterdi.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti