Borsa Haberleri

Nintendo Hisseleri Düşüş Rekoru Kırdı!

Kasım 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Nintendo Hisseleri Düşüş Rekoru Kırdı!

Nintendo (NTDOY) hisseleri salı günü yaklaşık 5%’e varan bir düşüş kaydetti. Bu düşüş, Switch konsolu yıllık satış tahmininin yaklaşık 10% düşürülmesinden sonra Japon video oyunu devi için yıl içerisindeki en büyük günlük kayıplarından biri olduğu anlamına geliyor.

● Kyoto merkezli şirket, 21 milyon adet yıllık satış tahmini yapılan Switch konsoluna yönelik satış beklentilerini, mikroçip yetersizliğinin üretimi sınırlaması nedeniyle salı günü 19 milyon adet olarak güncelledi.

● Öte yandan Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa, yapmış olduğu kazanç açıklamasında, çip tedarikinin geçtiğimiz aylarda düzelmeye başladığını ve yoğun yıl sonu alışveriş sezonu yaklaşırken Switch üretiminin hızlanacağını söyledi.

●    PlayStation 5 konsolunun üreticisi Sony Group (SONY) da, bu ay içerisinde oyun endüstrisini zorlayan tedarik zinciri sıkıntılarının hafiflemeye başladığının sinyallerini vermişti.

● Smartkarma araştırma platformunda yazan bağımsız analist Mark Chadwick konuya ilişkin olarak şu ifadelerde bulundu: “Switch donanım döngüsü geçtiğimiz mali yılda en üst seviyeye ulaşmıştı ve şu an gelirlerin, kârların ve değerlemelerin bu döngüde yeni seviyelere ulaşma yolunda olduğuna inanıyoruz.”

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti