Borsa Haberleri

Nikola Hedef Fiyatları: En Kötü İhtimal 1 Dolar, En İyi İhtimal 8 Dolar! – Morgan Stanley

March 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Nikola Hedef Fiyatları: En Kötü İhtimal 1 Dolar, En İyi İhtimal 8 Dolar! – Morgan Stanley

Morgan Stanley, risk/ödül oranının şu an itibarıyla dengeli olduğunu düşündüğü Nikola Corporation (NKLA)’ı pazartesi günü “TUT” seviyesinde bir tavsiye notuyla takip etmeye başladı.

● Şirketin üretim açısından kaydettiği ilerlemeleri takdir eden hisse senedi analisti Dillon Cumming, sıfır emisyonlu araçlara yönelik seküler eğilimden kazançlı çıkmanın cazip yollarından birinin bu hisse olduğunu belirtti.

● Ancak sözlerinin devamında, hem otomobil sektöründeki yerleşik şirketlerden hem de startup’lardan kaynaklanan rekabetin yanı sıra şirketin hedefleri doğrultusunda uygulama kabiliyetine ilişkin risklerin gözünü korkuttuğunu vurguladı.

● Cumming, uygulama riski göz önüne alındığında, “hem NKLA hisselerine hem de uzun vadeli bilanço gücüne yönelik potansiyel sonuçların önünün hâlâ açık olduğunu” söyledi. 12 aylık ortalama fiyat hedefini 3 dolar olarak belirleyen analist, hisse için “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu verdi.

● Yönetimin durmadan yön değiştiren bir makro zeminde ayakta durma kabiliyetini esas alarak, en kötü senaryoda 1 dolar ve en iyi senaryoda 8 dolar öngörüsünde bulundu.

Nikola Hedef Fiyatları: En Kötü İhtimal 1 Dolar, En İyi İhtimal 8 Dolar! - Morgan Stanley

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha