Borsa Haberleri

Netflix’in 3. Çeyrek Kazançlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekim 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Netflix’in 3. Çeyrek Kazançlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

● Netflix, bugün borsa kapanışı sonrası kazanç rakamlarını açıklayacak. KeyBanc Capital Markets ve Credit Suisse analistleri, yatırımcıların içerik hizmeti sağlayan şirketin kazançları konusunda nasıl bir beklentiye girmeleri gerektiği konusunda bazı içgörüler sundu.

● Analistler, Netflix’in reklamlı paketinin dördüncü çeyrekte ciddi oranda (neredeyse beş milyon) yeni kullanıcı getireceği konusunda hemfikir fakat doların diğer büyük ekonomilere kıyasla daha güçlü bir konumda olması nedeniyle reklam gelirlerindeki artışın yüksek döviz kurlarıyla dengelenmesi bekleniyor.

● Credit Suisse analistleri yatırımcılara yönelik bildirilerinde şu ifadelere yer verdi: “Netflix’in saat başı 4-5 dakikalık reklamların yayınlanacağı yeni düşük fiyatlı paketinin yeni kullanıcıları cezbetmesini bekliyoruz.”

”Ayrıca, dördüncü çeyrekte The Crown 5. sezon, Manifest 4. sezon, 1899 gibi içeriklerin yayınlanmasıyla şirketin daha başarılı bir koleksiyon sunacağını öngörüyoruz. Genel olarak üçüncü çeyreğe ilişkin durum olumlu görünüyor.”

● KeyBanc analistleri şirketin üçüncü çeyrekte güçlü bir içerik sunumuyla neredeyse bir milyon yeni aboneye sahip olmasını bekliyor.

● KeyBanc analistleri, Netflix’in Stranger Things ve Dahmer izleyici verilerinin, UCAN’ın (ABD ve Kanada Bölgeleri) üç çeyrek peş peşe düşüş yaşamasını önleyecek sayıda yeni kullanıcı çekmiş olabileceğine inanıyor (bu görüş arama verileriyle destekleniyor).

Netflix’in 3. Çeyrek Kazançlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti