Borsa Haberleri

Netflix Reklamlı Üyeliklerini Açıklayabilir!

Netflix Reklamlı Üyeliklerini Açıklayabilir!
Google News Icon Takip Et

Netflix (NFLX) Eş CEO’su Ted Sarandos, perşembe günü 2022 Cannes Lions Festivali kapsamında bir sunum yapacak. “Yılın Eğlence Kişisi” ödülüne layık görülen Sarandos’un törenin ardından Netflix’in yeni reklamlı abonelik planları hakkında konuşması bekleniyor.

Kısa süre önce Sarandos’un Google, Comcast/NBCUniversal ve Roku gibi reklam şirketleriyle bir araya geleceği gündeme yansımıştı. CNBC kaynaklarına göre ise Netflix yeni bir ekip kurmaya hazırlanıyor. Bu ekip, reklamlı paketlere yoğunlaşarak 2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleşen abone kayıplarını telafi etme görevi üstlenecek. Netflix, bu haberlerin henüz sadece spekülasyondan ibaret olduğunu açıkladı. 

2022 Cannes Lions Festivali Ted Sarandos’un Söyleşisiyle Sonlanacak

Pandemi nedeniyle 2 yıl ertelenen 2022 Cannes Lions Festivali, Netflix CEO’su Ted Sarandos’un katılacağı panelin ardından sona erecek. Bu haberin ardından gözler panel gününe çevrildi. Netflix CEO’sunun uzun zamandır gündemi meşgul eden reklamlı abonelik planı hakkında konuşması bekleniyor. Ünlü dizi ve film devinin hangi reklam şirketiyle ortak olacağı da merak ediliyor. CNBC kaynaklarına göre Netflix ve Google arasında görüşmeler sürüyor. Daha önce platformun The Information tarafından Comcast/NBCUniversal (CMCSA) ve Roku (ROKU) reklam şirketleriyle görüştüğü de belirtilmişti. 

Reklamlı Abonelikler için Yeni Bir Ekip Kurulması Planlanıyor

Netflix, 2022’nin ilk 4 ayında 2021 yılının son çeyreğine kıyasla 200.000 abone kaybettiğini açıklamıştı. Bu kaybın maliyeti ise ünlü dizi ve film platformu için son derece ağır oldu. Abone kayıplarının ardından platformun yeni bir iş planına geçeceği konuşuldu. Anonim kaynaklara göre şirket yakın zamanda bir pazarlama ortağı bulmayı hedefliyor. Üst düzey bir yöneticiyle çalışarak reklam destekli abone planlarını hayata geçirmeyi düşünen Netflix’i önemli bir karar aşaması bekliyor. Yakın zamanda yapılan sözleşmeli üyelik açıklaması, şirketin hisselerinin %50 değer kaybına uğramasına neden olmuştu. Netflix’in abone iptallerini önlerken bir yandan da izleyicilerin reklam deneyimini dengede tutması gerekecek.