Bültenler

Netflix, Birinci Çeyrekte Abone Sayısını Tutturabilecek mi?

Nisan 18, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Netflix, Birinci Çeyrekte Abone Sayısını Tutturabilecek mi?

Netflix (NFLX) hisseleri, ocak ayında geçtiğimiz yılın sonuçlarını bildirdiğinden bu yana yaklaşık 33% düştü. Üç ay önceki sonuçlar, Netflix’in ilk çeyrek abone büyümesi için hayal kırıklığı yaratmıştı. Şirket mart ayı için ise 2,5 milyon net yeni abone ilavesi öngördü. 

Netflix’in ilk çeyrek gelir raporu, salı günkü işlemlerin kapanışından sonra gelecek. Şirket, bir önceki yıla göre 10,3% artışla 7,9 milyar dolarlık bir gelir tahmininde bulundu.

Netflix, artan içerik sayısına rağmen karantina sonrasında beklenenden daha yavaş bir iyileşme süreci geçiriyor.

BMO Capital analisti Daniel Salmon geçen hafta, şirketin Rus abonelerinin kaybını yansıtmak için ilk çeyrek abone tahminini 2,48 milyondan 1,76 milyona indirdi.

Piper Sandler analisti Thomas Champion ise, birinci çeyrek için 2,3 milyon ve ikinci çeyrek için 1,9 milyon abone artışı öngörüyor. Analist aynı zamanda 2022’de serbest nakit akışının pozitif olması gerektiğine dikkat çekerek, 562 dolarlık hisse senedi hedef fiyatını koruyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Etiketler

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti