Bültenler

Netflix, Birinci Çeyrekte Abone Sayısını Tutturabilecek mi?

Netflix, Birinci Çeyrekte Abone Sayısını Tutturabilecek mi?
Google News Icon Takip Et

Netflix (NFLX) hisseleri, ocak ayında geçtiğimiz yılın sonuçlarını bildirdiğinden bu yana yaklaşık 33% düştü. Üç ay önceki sonuçlar, Netflix’in ilk çeyrek abone büyümesi için hayal kırıklığı yaratmıştı. Şirket mart ayı için ise 2,5 milyon net yeni abone ilavesi öngördü. 

Netflix’in ilk çeyrek gelir raporu, salı günkü işlemlerin kapanışından sonra gelecek. Şirket, bir önceki yıla göre 10,3% artışla 7,9 milyar dolarlık bir gelir tahmininde bulundu.

Netflix, artan içerik sayısına rağmen karantina sonrasında beklenenden daha yavaş bir iyileşme süreci geçiriyor.

BMO Capital analisti Daniel Salmon geçen hafta, şirketin Rus abonelerinin kaybını yansıtmak için ilk çeyrek abone tahminini 2,48 milyondan 1,76 milyona indirdi.

Piper Sandler analisti Thomas Champion ise, birinci çeyrek için 2,3 milyon ve ikinci çeyrek için 1,9 milyon abone artışı öngörüyor. Analist aynı zamanda 2022’de serbest nakit akışının pozitif olması gerektiğine dikkat çekerek, 562 dolarlık hisse senedi hedef fiyatını koruyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı