Borsa Haberleri

Nakit Getirisi Yüksek Hisse Senetleri Tercih Edilebilir!

October 5, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Nakit Getirisi Yüksek Hisse Senetleri Tercih Edilebilir!

Borsa, ay başında yükselişe geçerken Wall Street de ekime yüksek notlarla hızlı bir giriş yaptı. Ancak bu, yatırımcıların potansiyel bir durgunluk konusunda giderek daha fazla endişe duyduğu ve FED’in enflasyonu azaltmak için faiz oranlarını artırmaya devam ettiği eylül ayının etkileriyle yan yana geldi. 

Tüm bunlara rağmen Goldman Sachs başkan yardımcısı Deep Mehta ve ekibi, piyasa koşullarına karşı yüksek performans gösterme ihtimali bulunan hisse senetlerini araştırdı. Banka bunun için finansal getirileri, nakit yatırımlarından elde edilen getirileri ve borca göre düzeltilmiş nakit akışını göz önünde bulundurdu. 

Goldman Sachs Tarafından Önerilen Hisseler!

Adobe (ADBE)’nin abone artışlarıyla ve çift haneli büyüme getirmesi beklenen fiyatlandırma düzenlemeleriyle gelirlerini önümüzdeki birkaç yıl içinde mevcut seviyelerinin iki ya da üç katına çıkarması bekleniyor. Goldman, 30 Eylül itibarıyla Adobe hisselerinde 96%’lık bir yükseliş tahmin ediyor. Bu arada şirket, eylül ortasında tasarım yazılımı üreticisi Figma’yı 20 milyar dolar ve hisse senedi karşılığında satın alabileceğini duyurmuştu. 

Tütün şirketi Altria Group (MO), güçlü serbest nakit akışa ve döviz kuru riski olmaksızın net fiyat gerçekleşmesine sahip. Bu durum, şirketin dolardaki yükselmeye karşı istikrarlı bir duruş sergilemesini sağlıyor. Ayrıca Goldman, Altria’nın brüt kâr marjlarının arttığını görüyor ve şirketin sınırlı aşağı yönlü riskle hisse başına kazanç hedeflerine ulaşabileceğinden de oldukça emin. Altria hisselerinin 44%’lük bir artış yaşaması bekleniyor.

Honeywell (HON), bankanın listesinde yer alan bir diğer isim. Goldman’a göre Honeywell, 29,5 milyar dolarlık rezervinin bir kısmını yeni büyüme alanları bulmak için kullanarak gelecek kazançların kilidini açabilir. Holding şirketi hisselerinin 30% yükselme potansiyeli bulunuyor.

Ödeme hizmeti sağlayıcısı Visa (V), 59%’luk artışla ABD’deki sağlam konumunu koruyor. Elektronik ödemelerin giderek yaygınlaşması ve şirketin büyümek için yeni alanlar bulmasıyla Visa’nın hisse başına kazançlarında artış olması bekleniyor. Öte yandan Visa, bu alandaki rakipleriyle birlikte kripto platformlarındaki milyonlarca dolarlık işlemleri de kolaylaştırıyor.

Nakit Getirisi Yüksek Hisse Senetleri Tercih Edilebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı