Borsa Haberleri

Musk’ın Yeni Teklifiyle Birlikte Twitter Yine Yükseldi

Mayıs 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Musk’ın Yeni Teklifiyle Birlikte Twitter Yine Yükseldi

Elon Musk’ın Twitter (TWTR)’ı devralma teklifinde 33,5 milyar dolar ödemeyi planladığı ortaya çıktı. Musk, şu anda bu planını yürürlüğe koymak için Twitter’in kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey ve diğer yönetim kurulu üyeleriyle görüşmelerini sürdürüyor.

Her ne kadar Twitter’ın ilk başta belirlenen meblağda indirim yapmaya niyeti olmasa da SpaceX ve Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk’ın bu konudaki ısrarını devam ettireceği düşünülüyor.

Bu haberin ortaya çıkmasından sonra Twitter’ın hisseleri 5%’ten fazla yükselirken, Tesla hisseleri yaklaşık 1% oranında düşüş yaşadı.

Peki, Musk teklifini 44 milyar dolardan neden 33,5 milyar dolara düşürdü? Mayıs ayının başlarında Musk, platformdaki sahte ve spam hesapların oranını araştırırken 44 milyar dolarlık anlaşmayı “duraklamaya” alacağını bildirdi.

Ayrıca Musk, Miami’deki All In Summit teknoloji konferansında, platformdaki asılsız faaliyetler ve hesaplarla ilgili endişeleri göz önüne alındığında, Twitter anlaşmasının potansiyel olarak daha düşük bir fiyata yapılması gerektiğini önerdi.

Twitter, ilk çeyrek bilançosunu yayınladıktan sonra Musk’ın spam hesaplar ile ilgili ortaya attığı iddiaları da kabul etti.

Musk’ın Yeni Teklifiyle Birlikte Twitter Yine Yükseldi

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti