Borsa Yorumları

Morgan Stanley’nin Yüksek Not Verdiği Hisseler

March 28, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’nin Yüksek Not Verdiği Hisseler

Morgan Stanley; borsalardaki volatiliteye rağmen, mart ayında hem ABD hisseleri hem de küresel hisselerden oluşan birçok hissenin notunu yükseltti.

Teknoloji, ilaç ve daha birçok sektör için yükseliş potansiyeli gören banka, bir hissede ise çifte not yükseltmesi yaptı. Yatırım bankasının not yükseltmesi yaptığı hisselerden 5’ini ele alalım: 

Pinduoduo (PDD)

2 Mart tarihli bilgilendirme yazısında Çinli e-ticaret devi Pinduoduo (PDD)’nun notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”na yükselten Morgan Stanley, hissenin 12 aylık ortalama fiyat hedefini 113 dolar olarak belirledi. Bu fiyat hedefi, cari seviyesine göre 52%’lik bir yükselme potansiyeline işaret ediyor.

Morgan Stanley analistleri, ABD borsalarına da kayıtlı olan Pinduoduo’nun uzun vadeli tüketim eğiliminden faydalandığını ve Çin e-ticaret alanında “yapısal” bir büyüme hissesi olduğunu belirtiyor.

Analistler, son hisse fiyatı düzeltmesinin Pinduoduo (PDD) için cazip bir giriş fırsatı sunduğunu vurguluyor. Tüketimde toparlanmanın beklenenden daha zayıf olması ve jeopolitik gerilimlerin artması gibi çeşitli nedenlere bağlı düşüşlere rağmen banka, borsaların şirket üzerindeki etkiyi gözlerinde büyütmüş olabileceğine inanıyor. 

Morgan Stanley ayrıca, Pinduoduo (PDD)’nun kullanıcı tabanının “kayda değer oranda” büyüdüğünü ve kullanıcı sadakatinin pekiştiğini söyledi. 

ACM Research (ACMR)

Yarı iletken ekipmanlar için temizlik hizmetleri sağlayan Kaliforniya merkezli ACM Research (ACMR)’ün “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunda çifte yükseltme yapan Morgan Stanley, hissenin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine çıkardı. 

6 Mart tarihli bilgilendirme yazısında 12 aylık ortalama fiyat hedefini 13,50 dolar olarak belirleyen ve hissenin 20% yükselme potansiyeli olduğuna işaret eden banka, “güçlü” pazar payı kazanımları ve yeni ürün lansmanları ile rüzgarı arkasına alan ACM’nin 2023’te güçlü bir büyüme yılı yaşayacağını kaydetti. 

Ayrıca Avrupa’da enerji yarı iletkenleri alanında büyüme bekleyen Morgan Stanley, şirketin fiyatlama gücünün “oldukça iyi durumda” olduğunu ekleyerek, 2023-2024 F/K tahminlerini yükseltti. 

Meta (META)

Morgan Stanley, hissenin “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama fiyat hedefini 250 dolara çıkardı. Bu fiyat hedefi hissenin 21% değer kazanabileceğini gösteriyor. 

Banka analistleri 21 Mart tarihli bilgilendirme yazısında, “META’nın verimlilik artışına ve daha da önemlisi gelir, bağlılık ve Reels eğilimlerinin iyileşmesine doğru gerçekleştirdiği yapısal geçiş konusunda olumlu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Harley-Davidson (HOG)

Harley-Davidson (HOG)’un notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”na yükselten bankanın 12 aylık ortalama fiyat hedefi, hissenin 50% veya yaklaşık 40% yükselme potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Morgan Stanley, 21 Mart tarihli bilgilendirme yazısında, 3%’lük toplam gelir artışı ve 12%’lik serbest nakit akışı getirisi göz önüne alındığında, hisse fiyatının 40 doların altına inmesinden sonra şirket hisselerinin “sudan ucuz” hale geldiğini vurguladı.

Sarepta Therapeutics (SRPT)

Morgan Stanley, Sarepta Therapeutics (SRPT)’in notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”na yükseltti ve 12 aylık ortalama fiyat hedefini 187 dolar olarak belirledi. Bu fiyat hedefi, hissenin 43%’lük bir yükselme potansiyeline olduğuna işaret ediyor.

1 Mart tarihli bilgilendirme yazısında Morgan Stanley, Sarepta Therapeutics’in geliştirdiği ilaçlardan birinin ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden hızlandırılmış onay alacağını ve bu durumun umut verici bir yatırım fırsatı oluşturacağını düşündüğünü belirtti. 

Morgan Stanley’nin Yüksek Not Verdiği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC