Borsa Yorumları

Morgan Stanley’nin Favorileri: 60% Yükseliş Potansiyeli

March 16, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’nin Favorileri: 60% Yükseliş Potansiyeli

Bazı Wall Street yatırımcıları, özellikle Silicon Valley Bank’ın iflasının ardından teknoloji hisseleri konusunda temkinli davranabilir.

Ancak diğer yatırımcılar volatiliteyi, bazı teknoloji hisseleri için alım fırsatı olarak görüyor. Yeni yıla ralli ile başlayan Nasdaq Composite (COMP), geçen ay 5%’ten fazla değer kaybetti.

Morgan Stanley 13 Mart tarihli bilgilendirme yazısında teknoloji hisseleri arasındaki favorilerini açıkladı.

Aralarında Mike Wilson gibi üst düzey stratejistlerin de bulunduğu Morgan Stanley analistleri üç hisseyi masaya yatırdı.

Advanced Micro Devices (AMD)

Morgan Stanley, “şirketlerin nihai pazar talebini karşılayamadığı ve görüş mesafesinin çok kısa olduğu” dönemlerde yarı iletken hisselerini satın almayı tercih ettiklerini belirtti.

Bu tutumunu uzun süredir sergileyen banka, Advanced Micro Devices (AMD) hisselerinin alım fırsatı verdiğine inanıyor. Bankaya göre, 2023’ün 2. yarısında muhtemelen toparlanma eğilimine girecek olan AMD’nin faaliyetlerinin yarısını şu anda bu senaryo “karakterize ediyor”.

Banka analistlerinin yazısında, “Şirket faaliyetlerinin diğer yarısını temsil eden veri merkezi bilişim ürünleri, yarı iletkenler alanındaki en iyi nihai pazarlardan birinde önemli bir pay kazanmaya hazır ve müşteri bütçesindeki muhtemel kesintilere rağmen şirketin emsallerine kıyasla öne çıkmasına katkıda bulunuyor.” denildi.

AMD için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu veren Morgan Stanley’nin 12 aylık ortalama fiyat hedefi ise 87 dolar seviyesinde. Hisse 14 Mart’ta bu fiyatı gördü.

ServiceNow (NOW)

Şirketlerin BT harcamalarında “dijital dönüşüm” çalışmalarına öncelik verdiği göz önüne alındığında, Morgan Stanley’e göre yazılım alanında “en seküler durumdaki” isimlerden biri de bulut hizmetleri şirketi ServiceNow (NOW).

Bankadan yapılan açıklamada, “Toplam gelirdeki kalıcı büyüme ve işletme verimliliğini bir potada eriten NOW, cari koşullarda tercihimiz ettiğimiz hisselerden biri.” ifadeleri kullanıldı.

Bankanın ServiceNow (NOW) için belirlediği 612 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama fiyat hedefi hissenin 44% yükselme potansiyeline işaret ediyor.

Amazon (AMZN)

Morgan Stanley, “uzun süreli perakende gelir artışı ve akılları çelen perakende kârlılığı” nedeniyle, yüksek piyasa değerli internet hisseleri arasında en güçlü konumdaki ismin Amazon (AMZN) olduğunu düşünüyor.

Şirketin performansının ağustos ayında yeniden hız kazanabileceğini vurgulayan banka, kâr marjlarının yükselmeye hazır olduğunu belirtti. Analistler, Amazon (AMZN)’un şu an itibarıyla tarihsel ortalamaya göre 55% daha düşük fiyatla işlem gördüğünü ekledi.

Bankanın Amazon (AMZN) için belirlediği 150 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama fiyat hedefi hissenin yaklaşık 60% yükselme potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Morgan Stanley’nin Favorileri: 60% Yükseliş Potansiyeli

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC