Borsa Yorumları

Morgan Stanley Startejistine Göre Müthiş Bir Alım Fırsatı Olabilecek Seviyeler!

November 21, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley Startejistine Göre Müthiş Bir Alım Fırsatı Olabilecek Seviyeler!

Morgan Stanley Hisse Senetleri Baş Stratejisti Mike Wilson, ayı piyasasının sonuna yaklaştığımızı ama içinden geçtiğimiz zor sürecin bir süre daha böyle zor devam edebileceğini belirtti. 

Stratejist, “Son aşamalara gelmiş olduğumuzu düşünüyorum. Ancak bu noktalar da zor geçebilir, öyle değil mi? Bu artık çift yönlü bir risk. Bana göre bu çift yönlü risk muhtemelen yıl sonuna kadar böyle devam edecek.” ifadelerini kullandı. 

Stratejist sözlerini şöyle sürdürdü: “Ayı piyasasının son hamlesi, mali raporların önümüzdeki yıl için nihayet beklentilerimizi yakalamaya başladığı sırada, muhtemelen önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde gelir.” 

Piyasalar bu yıl, umutları yeşerten ve aynı zamanda suya düşüren bir dizi ayı piyasası rallisiyle kesinlikle dalgalı bir yıl geçirdi.

Yatırımcılar enflasyona karşı savaş veren FED’den gelen yorumları yakından takip  ederek, sıkı para politikasının ne zaman gevşemeye başlayacağına dair ipuçları yakalamaya çalıştı. Bu ayın başlarında gelen veriler fiyatların beklenenden daha az yükselmekte olduğunu gösterdi ve enflasyonun zirve noktasına yaklaşmış olduğumuz beklentisiyle hisse fiyatlarında yükselişe neden oldu.  

S&P 500 Ne Zaman ‘Yeni Bir Dip’ Yapar?

Wilson S&P 500’ün “muhtemelen” gelecek yılın ilk çeyreğinde “yeni bir dip” yapacağını söyledi ve “3000’ler seviyesinin ayı piyasasının sonuna geldiğimizi düşünmek için iyi bir seviye olacağını” ekledi. 

Stratejist, “Bu [yeni düşük] seviye harika bir alım fırsatı olacak, çünkü önümüzdeki yılın sonlarına doğru, 2024 yılını değerlendireceğimiz dönemde gelirlerin fiilen hızla yükseliyor olduğunu göreceğiz.” dedi. 

Bankanın ABD hisseleri için gelecek yıla ilişkin beklentisi kapsamında, S&P 500’ün yılın ilk üç ayı boyunca 3.000 ile 3.300 seviyeleri arasında gezinmesini beklediğini söyledi.   

Stratejist, önümüzdeki yıla ilişkin gelir beklentilerinin yaklaşık 20% daha yüksek olduğunu da belirten stratejist, “Eğer işler yavaşlarsa ve enflasyon düşerse marjlar üzerindeki baskının devam etmesi sıra dışı olur.” ifadelerini kullandı.

Morgan Stanley Startejistine Göre Müthiş Bir Alım Fırsatı Olabilecek Seviyeler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC