Microsoft

Microsoft Kendi Yapay Zekâ Çipini Üretecek – The Information

Nisan 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft Kendi Yapay Zekâ Çipini Üretecek – The Information

Microsoft (MSFT), ChatGPT gibi sohbet robotlarının arkasındaki teknoloji kapsamında kullanılacak yapay zekâ çipi üzerinde çalışmaya başladı. 

The Information’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirket, “Athena” ismini verdiği çip üzerinde 2019’dan beri çalışıyor. Çip testleri, Microsoft ve OpenAI çalışanlarından oluşan küçük bir grupla başlamış bile. 

Microsoft, yeni çipi büyük dil modelleri ve destek arayüzleri için kullanacak. Bu iki özellik, tıpkı ChatGPT’de olduğu gibi, yapay zekânın eğitim sürecinde büyük miktarda veriyi işlemek, modelleri tanımak ve insan sohbetini taklit etme amacıyla yeni çıktılar oluşturmak için gerekli. 

Microsoft Kendi Yapay Zekâ Çipini Üretecek - The Information

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti